Завдяки інсуліну в організмі відбувається вуглеводний обмін.
Підвищений інсулін
Саме за допомогою інсуліну глюкоза потрапляє всередину клітини, даючи їй енергію. Насправді, інсулін відіграє роль своєрідного таксі для глюкози.
Якщо клітина стає погано сприйнятлива до інсуліну, то глюкоза лише частково потрапляє у клітину, а в крові її рівень починає підвищуватися. Це і називається інсулінорезистентністю.
Складність ситуації в тому, що виявити інсулінорезистентність просто здавши аналіз на інсулін та індекс НОМА, не можна. Справа в тому, що показники інсуліну в аналізах дуже нестабільні та мінливі. Це відбувається через те, що інсуліну властиво вступати в реакцію з іншими гормонами.
Як виявити інсулінорезистентність? Є кілька варіантів: здати аналіз крові на глюкозу на натще, ОГТТ із 75 г глюкози або глікований гемоглобін. Інсулін здавати безглуздо в цьому випадку.
Аналіз інсуліну необхідний інших показників, наприклад, для діагностики типу діабету.
Що робити з інсулінорезистентністю та як її лікувати? Стандартний варіант – метморфін (суворо за призначенням лікаря).
Але, крім медикаментів, важливо відкоригувати харчування. Повне виключення швидких вуглеводів (заборона на цукор та солодощі). Фрукти дозволені в дуже помірних кількостях. Каші, крупи при діабеті дозволені.
Для діабету першого типу рекомендовано триразове харчування без перекусів. При інсулінорезистентності важлива не так кількість прийомів їжі на день, як дотримання графіка. Бажано приймати їжу одночасно.
Також важливо контролювати масу тіла, якщо є зайва вага, намагаємося її позбутися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою