У людей з порушеннями роботи щитоподібної залози можуть виникати дратівливість та апатія.
Щитоподібна залоза відповідальна за вироблення гормонів, тироксину та трийодтироніну. Порушення, що викликають їхній надлишок або, навпаки, нестачу, можуть позначатися на всьому організмі. Часто люди звертаються за лікуванням патологій, що виникли, до різних фахівців, не підозрюючи, що винна у всьому хвороба залоза.
Пацієнти можуть роками спостерігатися у психіатрів, безуспішно намагаючись вилікувати тривожно-депресивний розлад, у кардіологів з різними порушеннями ритму та провідності, а також у гастроентерологів із синдромом подразненого кишечника.
Поширеним порушенням у роботі залози є гіпотиреоз, при якому залоза виробляє недостатньо гормонів. Симптоми гіпотієрозу: слабкість, стомлюваність, апатія, загальмованість, випадіння волосся, сухість шкіри, закрепи, швидкий набір ваги, набряки.
При надлишку гормонів залози може розвинутись тиреотоксикоз. Його ознаками є такі порушення: схильність до надмірної дратівливості, плаксивості та тривожності, а також почастішання пульсу, відчуття аритмії, пітливість, схуднення.
Усі перелічені симптоми мають спонукати людину звернутися до ендокринолога.
Також до ендокринолога слід звернутися з появою дискомфорту в шиї, відчуття грудки при ковтанні, особливо якщо симптоми супроводжує підвищена температура тіла, припухлість у шийному відділі.