Не варто ігнорувати проблеми зі щитоподібною залозою.
Важливо розуміти, що проблеми з щитоподібною залозою можна умовно розділити на дві групи. У першому випадку залоза виробляє недостатню кількість гормонів (гіпотеріоз), у другому, навпаки, надмірну (гіпертеріоз). І те і інше – погано для організму.
Основні симптоми хвороби щитоподібної залози, які повідомлять, що потрібно терміново звернутися до ендокринолога.
Ознака №1. Серцебиття, тремтіння в руках, погане самопочуття в спеку, розлад кишечника, поганий сон, постійне відчуття втоми і слабкість в м’язах. Це ознаки надлишку гормонів гіпертиреозу. У запущених випадках ще й очі починають виступати з орбіт.
Ознака №2. Слабкість, збільшення ваги, сухість шкіри і волосся, лущення на обличчі, набряклість, рідкий кал, тужливий стан, погіршення пам’яті. Ці ознаки можуть вказувати, що гормонів щитовидна залоза виробляє замало, тому спостерігається гіпотеріоз.
Відзначимо, що допомогти щитоподібній залозі допоможе лікар-ендокринолог. Тому не варто тягнути з візитом до лікаря, саме воно не пройде. Крім того, ймовірно доведеться переглянути свій спосіб життя. Адже на роботу щитовидної залози погано впливають стреси, куріння, зловживання алкоголем, недолік або надлишок йоду, вживання штучних підсолоджувачів і деяких хімічних стимуляторів.