Дослідження показали, що захворювання, пов’язані з відкладенням амілоїдних бляшок, такі як хвороба Альцгеймера, виникають внаслідок стресу та перевтоми та рідко зумовлені зовнішніми факторами. Це говорить про те, що зміна способу життя може стати найкращим профілактичним засобом проти деменції.
Стрес та хвороба Альцгеймера
Люди середнього віку дуже активні у професійному плані. Вони часто схильні до стресів. Часта схильність до них може викликати розвиток деменції навіть після 35 років. Зовсім інший сценарій життя у представників молодого покоління. Вони прагнуть підтримувати баланс між роботою та особистим життям.
Щоб подбати про мозок, досить запам’ятати прості правила. Насамперед слід уникати стресу. Мозок дуже сприйнятливий до нього. Занадто сильна напруга запускає секрецію токсичних гормонів, таких як катехоламіни, які ушкоджують багато структур організму. Щобільше, стрес викликає спазм судин, що може спричинити розвиток серцевого нападу, — попереджає лікар.
Також необхідний рух. Це не означає, що треба цілодобово тренуватися у спортзалі. Достатньо помірної фізичної активності.
Харчування також впливає на роботу мозку. Наприклад, омега-кислоти, вітаміни групи В, вітамін D, лецитин підтримують нервові клітини. А ось суворі дієти шкодять мозку. Тому намагайтеся дотримуватись різноманітного, збалансованого харчування.
Дослідження підтверджують, що з правильного функціонування мозку важливо іноді отримувати позитивний стимул. Намагайтеся зосередитись на тому, що вам подобається, наприклад, на квітах. Це допоможе не лише покращити настрій, а й зберегти здоров’я мозку.