Потреба в нічному сечовипусканні посилюється через старіння, гормональні зміни та хвороби.
Нічне сечовипускання
акордонні медики повідомили в інтерв'ю виданню The Guardian про ті причини, які зазвичай приховані за нічним сечовипусканням, що почастішало. Однією з них вони назвали старіння організму і пов'язані з цим зміни - наприклад, гормональна перебудова, що відбувається в ньому. Як приклад фахівці навели часті нічні походи в туалет у жінок, що вступають у період менопаузи, і у чоловіків у період андропаузи.
Якщо з такою самою проблемою стикаються люди 30-50 років, це зазвичай вказує на те, що вони ведуть неправильний спосіб життя — багато сидять, мало рухаються і, можливо, регулярно вживають алкоголь.
Фахівці назвали хвороби із симптомом у вигляді частого сечовипускання вночі. За їх словами, таким чином можуть виявлятися серцеві патології. Зокрема, якщо серце зазнає підвищеного навантаження, відбувається виділення такого гормону, як мозковий натрійуретичний пептид, що збільшує синтез сечі. Таким чином організм прагне позбутися будь-яких надлишків рідини, через які виникає набряклість, збільшується тиск і навантаження на серцевий м'яз.
Потреба щоночі прокидатися через бажання сходити до туалету також може бути пов'язана з розвитком діабету або хворобою нирок.