Коли в м'яких тканинах накопичується гній, це можна доволі легко помітити.
абсцес
Абсцес м'яких тканин має низку місцевих та загальносоматичних симптомів. До місцевих ознак відноситься болючість, припухлість та почервоніння ділянки шкіри, розташованої над абсцесом. Натискання в ураженій ділянці викликає посилення болю. При поверхневому розташуванні місцева симптоматика виразно виражена. Через кілька днів з'являється симптом флюктуації, що свідчить про скупчення рідкого вмісту усередині запального вогнища.
При глибоко розташованому абсцесі місцеві симптоми не такі помітні, флюктуація відсутня, на перший план виходять зміни у загальному стані хворого. Загальносоматичні ознаки неспецифічні. Пацієнти відзначають підвищену стомлюваність, періодичний головний біль, розбитість, порушення сну, підвищення температури тіла, яка може досягати 39-40 ° С.
Лікування абсцесу м'яких тканин залежить від стадії розвитку захворювання. При початкових стадіях (стадії інфільтрації) проводиться антибактеріальне та фізіолікування. За відсутності позитивної динаміки від консервативного лікування та утворення сформованого абсцесу, з наявністю гнійного вмісту, проводиться хірургічне лікування - розтин та дренування абсцесу. У післяопераційному періоді призначається антибактеріальна терапія та перев'язки до загоєння післяопераційної рани.
Головне - не тягнути, а відразу звертатися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?