Лікування починають зі створення правильного режиму харчування, занять, сну і відпочинку дитини з виключенням нервових і фізичних перевантажень. Необхідно встановити певні години, в які дитина буде снідати, обідати й вечеряти. Їсти потрібно не кваплячись, ретельно пережовуючи і запиваючи їжу.
У період загострення гастриту харчуватися головним чином слизовими супами з рису, ячменю, вівса на молока. Їсти потроху, але часто, ретельно пережовуючи їжу, що сприяє оптимальній діяльності органів системи травлення. Необхідно також забезпечити нормалізацію випорожнень. При проносі приймати гранатовий, кизиловий, грушевий, чорничний і чорносмородиновий соки; при запорах - морквяний, абрикосовий і буряковий соки, протерті овочі, свіжий кефір, кисле молоко. Не вживати нічого жирного, солоного, гострого, спиртного. Їсти менше солодкого, якомога більше вареного червоного буряка, квашеної капусти (головним чином її сік ) і гречаної каші.
Пити більше чаю, особливо зеленого, тільки не під час їжі, так як шлунковий сік розбавлятиметься і процес перетравлення їжі розтягнеться.
Гастрит лікують яблуками, але тільки зелених сортів. Очистіть 2 яблука (для дорослої дитини, для маленької - пропорційно вазі) від шкірки, видаліть серцевину, натріть на дрібній тертці і з'їжте вранці. Врахуйте, що до і після прийому яблук не можна нічого їсти і пити 4-5 годин. Тривалість лікування і дозування: перший місяць їсти яблука щодня, другий - 2-3 рази на тиждень, третій - 1 раз на тиждень. При такому лікуванні протипоказано вживати жирну, солону і гостру їжу, свіжий хліб, прянощі, пити молоко, міцний чай і каву.
Для фітотерапії (лікування травами) використовують звіробій, квітки календули, відвари листя м'яти, яглиці, трилисника та інших трав. Обов'язково проводять лікування супутніх захворювань. Лікування аналогічно лікуванню гастриту у дорослих, але дозування зменшується пропорційно масі дитини.