1 . Видаляєте одяг з місця опіку. Це потрібно робити гранично акуратно, щоб не пошкодити пухирці, які вже могли з'явитися, і не занести інфекцію. Зняти одяг потрібно обов'язково, особливо якщо вона з синтетики . Краще розрізати її, але виключити пошкодження пухирів.
Перша допомога при опіках
2 . Опікову рану ставите під проточну воду на 15 хвилин, можна використовувати ємність з холодною водою, мокру чисту тканину . Охолоджуєте місце опіку і шкіру на пару сантиметрів вище його, щоб зменшити набряклість. Дитина може при цьому сильно кричати, але цей етап пропускати не можна.
3 . У той час, поки охолоджується рана, оцініть ситуацію і необхідність виклику швидкої допомоги. Якщо опік стався з дитиною або літньою людиною, то відразу ж викликаєте бригаду лікарів. Для дорослої людини потрібно для початку визначити площу ураження, його місце і глибину. Якщо опік на голові або в області паху - дзвонимо в швидку. Якщо опік першого ступеня, але уражено більше тіла 2-3% (2-3 це приблизно долоні дорослої людини ) - потрібно в лікарню. При опіку вище другого ступеня також потрібна допомога лікарів. 4 . Просушіть місце опіку стерильною тканиною і накладіть вологу холодну стерильну пов'язку з марлі або бинта. Можна побризкати аерозолем "Пантенол " або " Олазоль ", якщо вони є в наявності. Дані кошти допоможуть загоєнню і загальмують ріст шкідливих мікроорганізмів. Якщо в аптечці є спеціальна гелева пов'язка, яка застосовується при опіках, то буде просто чудово, якщо ви використовуєте саме її.
5 . Дайте постраждалому знеболюючий засіб. Дитині можна дати Ібупрофен, дорослому - Анальгін
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як стати кращим батьком для донечки?
Чому гумові іграшки для ванни небезпечні для дітей?