Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як уникнути весняних хвороб: поради

08:00, 21 Бер 2013 · Категорія: Лікування, Інфекції · Переглядів 4854 · 

Дізнайся, що потрібно робити, щоб уникнути авітамінозу, ГРВІ, загострення захворювань шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи, а також вірусних захворювань шкіри цієї весни.

У міжсезоння потрібно особливо берегтися від різних захворювань

У міжсезоння потрібно особливо берегтися від різних захворювань



Сплеск цих захворювань пояснюється, в першу чергу, сезонною перебудовою організму і деякими зовнішніми чинниками.

Авітаміноз

Після зими наш організм сильно виснажений мізерним раціоном харчування і багато хто відчуває нестачу вітамінів і мікроелементів. У результаті навесні у людини спостерігається втома і сонливість, нігті стають ламкими, а волосся - тьмяними. Супутниками авітамінозу називають стрес, порушення роботи шлунково-кишкового тракту. В якості заходів профілактики лікарі рекомендують подбати про повноцінне збалансоване, різноманітне харчування, адже основну частину вітамінів можна отримати з продуктів харчування.

Так, навесні слід відмовитися від деяких заморожених продуктів або тепличних овочів і фруктів на користь їх свіжих сезонних аналогів. До них відносяться: редиска, огірки, щавель, салат, цибуля-порей, петрушка і кріп.
 
З підвищенням температури повітря організм витрачає менше енергії на збереження свого тепла, тому частку тваринних білків у раціоні можна скоротити і замінити їх на рослинні. А в якості освіжаючих напоїв краще віддати перевагу трав'яному і фруктовому чаю, настоянці з шипшини, свіжовичавленим сокам. Крім цього важливо також проконсультуватися з лікарем щодо курсу вітамінотерапії.
 
ГРВІ

Хоча за календарем весна вже наступила, погода залишається досить мінливою. Саме тому, як і раніше легко захворіти на ГРВІ. Деякі віруси, наприклад, вірус парагрипу, активізуються в перехідний період між зимою і весною.
 
Супутниками ГРВІ називають астму та алергію. Лікарі закликають не нехтувати теплим одягом і не переохолоджуватися на вулиці, частіше провітрювати приміщення будинку і на роботі (бажано в свою відсутність).
 
Захворювання шлунково-кишкового тракту

Саме ранньою весною, в міжсезоння у багатьох починаються проблеми з шлунково-кишковим трактом (ШКТ), загострюється хронічний гастрит і виразкова хвороба. Важливий пункт у їх профілактиці - дотримання спеціальної дієти. Харчування має бути повноцінним та включати всі необхідні елементи - білки, жири і вуглеводи. Слід уникати смажених, копчених, маринованих і гострих страв, так само як і занадто гарячих або холодних. Продукти краще запікати або варити. Також необхідно суворе дотримання дробового режиму харчування: їсти 4-5 разів на добу невеликими порціями. Людям, які мають проблеми зі шлунком, бажано також захистити себе від стресу. За словами лікарів, він негативно позначається на ШКТ.
 
Захворювання сечостатевої системи

У список весняних захворювань входить цистит, жертвами якого найчастіше стають жінки. Переохолодження провокує зростання патологічної флори, яка в невеликій кількості майже завжди присутня в організмі, не завдаючи при цьому йому ніякої шкоди. Однак застуда може сприяти розвитку запального процесу. У більшості випадків при циститі уражається слизова оболонка сечового міхура. При цьому виникають позиви до прискорене сечовипускання, яке стає утрудненим і болючим. Крім того, такий стан супроводжується дратівливістю, іноді підвищенням температури, загальним нездужанням.

Весняний катар

У весняний період, як правило, спостерігається запалення кон'юнктиви повік і очного яблука - весняний катар. Хвороба супроводжується певними симптомами: почервоніння ока, сльозотеча, запальна реакція. Для неї характерне утворення великих твердих сплощень молочно-рожевого кольору розростань на кон'юнктиві верхньої повіки. При цьому кон'юнктива стає мутнуватою і як би покривається тонкою білуватою плівкою.
 
Для профілактики весняного катару офтальмологи рекомендують пацієнтам, у яких захворювання носить сезонний характер і починається приблизно в один і той же час, завчасно починати приймати протиалергічні препарати. Як правило, це клас препаратів, які засновані на принципі блокування дегрануляції тучних клітин. Це дозволяє істотно знизити вираженість симптоматики, а у випадках легкого перебігу захворювання і зовсім запобігти його напади.
 
Стрес

Після довгої зими, перенесених вірусних захворювань організм людини, як правило, ослаблений. Саме в цей час спостерігається зниження працездатності, апатія, перепади настрою, дратівливість.
 
В якості профілактики медики радять фізичні навантаження, що сприяють виробленню гормону радості - ендорфіну. Якщо фізичні вправи виконувати регулярно, то вони починають надавати довгостроковий вплив, підвищуючи стійкість до стресів.
 
Вірусні захворювання шкіри

Захисні сили організму у весняний період слабшають, після зими шкіра рук та обличчя стає збезводненою і має тьмяний відтінок. У цей період часто розвиваються вірусні захворювання шкіри, серед них - звичайні бородавки, які з'являються на руках і ногах, а також плоскі бородавки - на обличчі.
Також нерідко загострюються і інші шкірні захворювання, одним з найбільш серйозних серед яких є дерматит, який пов'язаний з використанням нової косметики, введенням нових продуктів в харчовий раціон.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
Натуральний сік допоможе проти 11 хвороб
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
12:30
7 ознак того, що причиною болю голови є серйозна хвороба
22:30
Простий напій, котрий має аж 10 корисних властивостей
17:30
Метод, котрий позбавить головного болю за 1 хвилину
9:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі провокують хропіння
9:30
Як швидко відновити печінку після вживання алкоголю
6:30
Чому в людини постійно червоний ніс
10:30
4 причини, чому вранці болить голова
21:30
Що таке гіпербарична киснева терапія
6:30
Хвороби, про які можуть розповісти ваші ноги
1:20
Поширені причини втрати слуху
13:30
Як позбутися білих плямок на нігтях?
12:30
5 хвороб, котрі можна визначити по вигляду щік
21:30
Стиль життя, котрий бореться з хворобами Альцгеймера та Паркінсона
7:30
Предмети в домі, котрі можуть викликати нежить
12:30
Як зрозуміти, що болять нирки, а не спина
6:30
Три хвороби, які здатен вилікувати хліб
7:30
5 порад, як знизити рівень цукру в крові
8:30
6 позитивних ефектів сміху для організму
22:30
До чого може призвести професійна хвороба
17:30
Хвороба кісток, яка розвивається через зруйновану імунну систему
12:30
Як запідозрити у себе цукровий діабет
7:30
Чому вранці часто болить спина
22:30
5 плюсів для здоров'я, котрі приносить людині сміх
19:30
Які хвороби загострюються восени
7:30
8 методів, які допоможуть зняти головний біль
1:20
Зміни у вашому організмі, через які треба бігти до лікаря
13:30
Номофобія - залежність від мобільного телефона
8:30
7 продуктів, які здатні побороти застуду
17:30
Три хвороби, при яких допомагає зелений ячмінь
21:30
Три секрети, які зменшать біль голови
21:30
4 позитивні ефекти від лавандової олії
19:30
8 причин появи синців під очима
8:30
Симптоми, котрі вказують на панкреатит
0:20
Як зменшити ризик захворювання на деменцію
17:30
4 звички, котрі знищують наше серце
15:30
5 продуктів, які здатні вас вилікувати
8:30
Як зрозуміти, що у вас алергія на амброзію
23:30
Перші дії при тепловому ударі
Здоров'я в соцмережах: