Молоді пагони льону легко можна прийняти за бур'ян. Але коли льон зацвітає, стає очевидним його шляхетне походження. Чи жарт, єгиптяни вважали, що першою рослиною, яку створили боги, був саме льон. А цінують його не тільки за красу ніжних квіток (білих, рожевих і блакитних), але і за корисні для людини властивості.
Льон по праву можна назвати молодильною травою і універсальним засобом для жіночої краси. Вміщені в насінні льону фітоестрогени - це, по суті, рослинні гормони. Вони покращують стан шкірних покривів і зберігають молодість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому не можна їсти помідори: 8 заборон від лікарівДля приготування лікарських засобів в косметології використовують в основному насіння льону. З нього віджимають масло, роблять відвари і настої, розтирають в порошок і додають у їжу. Але найдивовижніше - виявляється, «лляна косметика» ефективна практично для всього нашого тіла!
Завдяки своїм властивостям (антиоксидантну, регенеруючу, протизапальну, ранозагоювальну дію) лляне масло особливо корисне в догляді за проблемною, в'янучою шкірою. Масло здатне підвищити її тонус і еластичність, зменшити в'ялість і розгладити дрібні зморшки.
Використовують лляне масло і для боротьби з сухістю волосся. Регулярно наноси його на кінчики і на всю довжину волосся, відступивши 3-4 см від коренів.
Справитися з ламкістю нігтів і сухою шкірою рук допоможуть ванночки з відвару насіння льону або суміш з 1 ст. л. лляної олії і 2-3 крапель евкаліптової, лавандової або лимонної олії.