Дія чорного кмину вивчена для ряду вельми специфічних захворювань. Наведемо найбільш цікаві результати:
Цукровий діабет другого типу: два грами чорного кмину в день призводять до зниження глюкози, зниження резистентності до інсуліну, підвищення вмісту бета-клітин, а також зниження рівня глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) у людини.
Інфекція Helicobacter Pylori (бактерія, інфікуюча шлунок і дванадцятипалу кишку): насіння кмину мають клінічно корисні антибактеріальні ефект, порівняно з традиційною потрійною ерадикаційною терапією.
Епілепсія: насіння кмину широко відоме як протисудомний засіб. У 2007 році було проведено дослідження дітей хворих на епілепсію і несприйнятливих до звичайної лікарської терапії. Було показано, що водний екстракт кмину значно знижує судомну активність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати підшлункову залозу: 4 народних рецептиВисокий кров'яний тиск: щоденне вживання 100 і 200 мг екстракту чорного кмину два рази на день протягом 2 місяців знижує тиск у пацієнтів з початковою стадією гіпертонії.
Астма: при вивченні бронхіальної астми на тварин, тімохінон, один з основних активних компонентів чорного кмину, перевершив препарат флутиказон. Ще одне дослідження, цього разу на хворих людях, показало, що водні екстракти чорного кмину надають помітний антиастматичний ефект на уражені дихальні шляхи.
Гострий тонзилофарингіт: запалення гланд або глотки (біль у горлі), в основному, має вірусне походження. Капсули з кмином (у поєднанні з іншою рослиною - філантуса) значно полегшили біль у горлі та зменшили потребу в знеболюючих засобах у пацієнтів.