Озбройтеся лупою і уважно огляньте місце пошкодження - скалка може бути дрібною, тонкою і безбарвною, тому потрібно переконатися в її розташуванні. Змастіть цю ділянку шкіри розчином марганцівки - місце входу скалки в шкіру забарвиться, і буде виглядати темною крапкою. Глибокі занози зазвичай не підносяться над поверхнею шкіри, тому дістати їх проблематично - якщо ви почнете надсікати шкіру по ходу занози, то тільки зайвий раз пошкодите тканини, а до мети не доберетеся. Тому можна спробувати зробити витягуючий компрес - просочіть чисту ганчірочку дьогтем, обв'яжіть місце пошкодження і трохи почекайте. Як тільки кінчик занози вийде назовні, то схопите його продезинфікованим пінцетом і витягніть на поверхню.
Замість дьогтю можна використовувати бананову шкірку - залиште її на тому місці, куди увійшла скалка, на ніч, приклавши внутрішню шкурку до шкіри. Вранці ви побачите, що скалка показалася на поверхні, акуратно підчепіть її і видаліть. Не забудьте відразу ж обробити ранку перекисом водню і залити її йодом, а в разі нагноєння звернутися до лікарні. З витягуючих домашніх компресів також добре зарекомендували себе коржі з меду і борошна, а від змазування місця входження занози олійними препаратами, у тому числі і маззю Вишневського, краще відмовитися. Засоби на основі олії сильно розпушують тканини, і скалка може "провалитися" ще глибше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як витягнути скалку з пальця дитиниІноді допомагає розпарювання шкіри - зробіть гарячу ванну з додаванням морської солі або відвару трав. Потримайте руки або те місце, куди увійшла скалка, у воді протягом декількох хвилин, а потім насухо витріть шкіру і спробуйте підчепити скалку тонкої голкою. Голку попередньо слід прожарити на вогні, протерти спиртом або будь-яким антисептичним розчином. Вхопивши за край скалки, тягніть її за місцем розташування, а не вертикально, так вона швидше вийде. Якщо скалка металева, то спробуйте здавити тканини, як би видавлюючи чужорідне тіло зі шкіри. Ранку після цього слід придушити ще трохи, поки не здасться крапля крові - так ви промиєте тканини і забезпечите себе від можливої інфекції. Але подальша дезінфекція все одно необхідна.