Завтра вже перший день зими. Всі ті, хто піклується про своє здоров'я, починають замислюватися про те, як полегшити своєму організму вступ до цього темного, холодного і несприятливого для здоров'я часу року. У цій статті ви знайдете кілька найпростіших рекомендацій, які допоможуть вам підвищити опірність організму і зменшити негативний вплив зими на самопочуття і настрій.
Медики кажуть, що через сезонні перебудови організму обмінні процеси починають працювати по-іншому, і вуглеводи гірше засвоюються. Як це не парадоксально, саме в холодну і темну пору року багатьох особливо тягне на солоденьке. Це відбувається як раз тому, що через погане засвоєння вуглеводів організм "недоотримує" свою добову норму і намагається "відшкодувати кількість якістю".
Не йдіть у нього на поводу, інакше у вас є шанси значно набрати вагу і навіть зіпсувати здоров'я. Просто замініть "важкі" вуглеводи (тортики, печиво, тістечка і навіть звичайний цукор) легкозасвоюваними, які містяться в меді, сухофруктах, горіхах. До речі, про горіхи і сухофруктах варто поговорити окремо: включення їх в раціон нормалізує обмінні процеси, підвищує опірність організму і не сприяє набору ваги.
Банальна, але, тим не менш, важлива рекомендація: не забувайте про вітаміни. Авітаміноз набагато простіше "роздобути", ніж потім його компенсувати. Тому по можливості збільште споживання свіжих овочів і фруктів. Особливу увагу варто звернути на фрукти з високим вмістом вітаміну C: апельсини, мандарини, грейпфрути, виноград. Безсумнівну користь здоров'ю принесуть і яблука. Серед овочів приділіть особливу увагу морквині: щоденне споживання склянки свіжого морквяного соку з додаванням пари ложок вершків задовольнить потребу організму в незамінному для здоров'я вітаміні А.
В принципі, в період адаптації погано засвоюються не тільки вуглеводи, а й важка м'ясна їжа. Тому необхідні білки найкраще одержувати з рослин (квасоля, сочевиця, горох, соя), з нежирного м'яса (курка, індичка) і з молочних, особливо кисломолочних продуктів. Включіть в свій щоденний раціон і морепродукти: морська риба, краби, креветки містять йод і селен, що підвищують загальний тонус організму.
Тим, хто дуже хоче схуднути, треба звернути увагу на те, що восени і взимку майже кожна жінка неминуче набирає близько двох кілограмів. Це нормально! Таким чином організм намагається захистити себе від прийдешніх холодів, створюючи «утепляющую прошарок». Боротися з цим безглуздо, а іноді й просто шкідливо. До того ж ближче до весни ці два кілограми зникнуть, наче їх і не було. Якщо ж ви твердо вирішили ні на секунду не припиняти боротьбу із зайвою вагою, робіть це не за рахунок скорочення в раціоні, наприклад, кількості білків, а за рахунок зниження кількості "важких" вуглеводів.
І наостанок деякі загальні рекомендації:
- Якщо ви палите, по можливості скоротіть споживання сигарет - нікотин звужує судини і знижує рівень надходження кисню в організм, що в поєднанні зі звуженням судин від холоду може спровокувати неприємні відчуття аж до непритомності;
- Коли ви одягаєтеся на вулицю, зверніть особливу увагу на голову, шию і ноги, адже саме застудив ноги або горло, ми стаємо максимально сприйнятливі до інфекцій;
- Якщо ви швидко втомлюєтеся, відчуваєте себе розбитою і пригніченою, вас часто хилить на сон, не потрібно штучно «підбадьорювати» організм надмірним споживанням кави або міцного чаю - краще придбайте в аптеці натуральні екстракти рослин, які мають тонізуючу дію: женьшеню, елеутерококу, лимонника;
- Для підвищення імунітету і стійкості до вірусних захворювань включіть в щоденний раціон свіжий імбир.