Бородавки відносяться до шкірних захворювань, а виявляються вони доброякісними розростаннями різного розміру запального характеру. З'явитися ці утворення можуть на будь-якій ділянці тіла, але частіше зустрічаються бородавки на руках, обличчі, стопах. Природно, що виглядають такі розростання не зовсім естетично, тому від них намагаються скоріше позбутися.
Щоб лікування завершилося успішно, обов'язково знати, чому з'являються бородавки і що сприяє їх росту. Викликається дана патологія вірусом папіломи, який легко передається при тісному контакті з іншою людиною, а також через побутові предмети. З моменту зараження до прояву ознак хвороби може пройти кілька місяців. Вірус чудово відчуває себе на тілі людини і активно росте, а разом з ним збільшуються розростання на поверхні шкіри.
Для бородавок характерна одна особливість - при мікротравмах одне незначне утворення перетворюється в цілий пучок ураженої тканини, тобто людина здатна сама себе заражати. Серед провокуючих чинників варто виділити низький імунітет, стреси, недостатню санітарну культуру. Види бородавок.
Народне лікування бородавок
Незважаючи на відмінність зовнішніх ознак, лікування всіх видів бородавок збігається. Але необхідно пам'ятати, що бородавки дуже схожі на інші шкірні захворювання, серед яких і злоякісні пухлини. Тому, найрозумніше - звернутися до фахівця для уточнення діагнозу. Професійний підхід допоможе правильно вибрати терапію: можливо, лікар призначить традиційні методи або порадить ефективне народне лікування бородавок із застосуванням природних компонентів.
Неглибокі розростання можна змащувати соком кислих яблук, картоплі або лука. Причому ефективний тільки свіжовіджатий сік. Досить процедуру проводити трикратно, щоб через 10 днів від бородавок не залишилося навіть сліду. Чимало способів боротьби з бородавками, заснованих на властивості цибулі, прийшов з глибини століть.
Варіант 1: Цибулю нарізати пластинками, помістити їх в оцтову кислоту на 2 години, після чого пластинка прикладається на ніч до бородавки, щільно фіксується бинтом або пов'язкою. Зазвичай через кілька днів бородавка сама виходить разом з коренем.
Варіант 2: Добре допомагає цибульна кашка свіжого приготування. Її наносять прямо на утворення, закріплюють і залишають на час нічного сну.
Варіант 3: Тут потрібно велика цибулина. Спочатку видаліть у неї серцевину, потім в поглиблення насипте велику поварену сіль. Начинена таким методом цибулинка повинна простояти при кімнатній температурі, поки не з'явиться сік. Саме соком слід натирати двічі на день бородавки.
Не можна забувати і такий народний засіб лікування бородавок, як чистотіл. Частіше використовують молочний сік рослини, за умови, що воно тільки що зірване. Але можна брати висушену сировину. Пропонуємо наступний рецепт: подрібнений до стану борошна чистотіл потрібно змішати в співвідношенні 1: 1 з вазеліном і отриманою маззю обробити на ніч бородавки. Засіб показано і для компресів.
Зрілий банан очищається від шкірки. Потім шкірка нарізається квадратиками розміром 2-3 см, внутрішня поверхня яких змочується часниковим соком. Можна замість соку покласти часникову кашку. Потім незвичайний компрес прикладають до бородавки, фіксуючи його лейкопластиром. Пов'язку рекомендують міняти щодня, а лікування продовжувати до повного зникнення бородавки.
Відомо ще чимало способів виведення бородавок, але краще запобігти їх появі. Для цього достатньо строго дотримуватися норм особистої гігієни і піклуватися про імунні сили організму.