Багатьом з нас важко уявити свій день без перегляду телепередач або серіалів. Оскільки зайвого часу для цього у більшості немає, телевізор найчастіше дивляться під час їжі. Багато хто навіть встановлюють його на кухні або спеціально набувають для цього приміщення ще один. Але мало хто замислюється про те, якої шкоди завдає перегляд телевізора за їжею.
Картина сімейної вечері перед телевізором давно стала звичною. Зустрічаючись будинку після напруженого дня, члени сім'ї, перекинувшись короткими фразами, сідають за їжу і включають новинну програму або євро 2012. Час застілля, яке традиційно в будь-якій культурі використовувалося для ведення приємної розмови, проходить в мовчанні - замість безпосереднього, живого спілкування всі дружно дивляться на екран. Однак цим шкоду телевізора за їжею не вичерпується.
Людині, захопленій сюжетом фільму, важко контролювати себе - вона зазвичай їсть квапливо і погано пережовує їжу. Смаку їжі вона може практично не відчувати, а відчуття насичення при цьому запізнюється ще більше, ніж зазвичай. Якщо при неквапливої їжі ситість відчувається через 10-15 хвилин, то людина, вечеряти перед телевізором, зазвичай не відчуває її ще довше - і в результаті може з'їсти зайву порцію.
Але, навіть поївши заздалегідь, більшість з нас не може втриматися від спокуси перекусити, стежачи за розвитком подій в улюбленому серіалі. Масла у вогонь підливає апетитна реклама - і ось вже чергова пачка чіпсів спустошена. Як відомо, практично всі калорії, поглинені у вечірній час, відкладаються у вигляді зайвих кілограмів - тому у тих, хто їсть після роботи перед телевізором, шансів додати у вазі набагато більше. Крім того, з'їдена похапцем і непережеванная як слід їжа може привести до порушень в роботі органів травлення.
Телевізор за їжею шкідливий ще й з тієї причини, що багато телепередач і фільмів несуть негативну інформацію. Кримінальні новини, скандали в ефірі популярних шоу, перестрілки і вбивства в детективних стрічках - все це погано позначається на якості їжі, яку їсть людина під час їх перегляду, заряджаючи її негативною енергетикою. Цьому факту є цілком наукове пояснення: на думку лікарів і психологів, їжа, з'їдена в пригніченому стані, ніякої користі організму не принесе, оскільки засвоїться набагато гірше.
З звичкою їсти перед телевізором краще боротися всією сім'єю. Збираючись разом для того, щоб пообідати чи повечеряти, постарайтеся просто не включати його. Поговоріть один з одним, обговоріть подію за день. Спробуйте теж не жувати за переглядом улюбленої передачі. Якщо ж відразу перебороти себе ви не в силах, замініть звичні бутерброди і печиво горіхами, фруктами або ягодами. Спробуйте також замінити їжу питвом - використовуйте запашний трав'яний чай або мінеральну воду. Чи не привчайте дітей дивитися за їжею мультфільми. Зачекайте, поки дитина зголодніє: в цьому випадку він охоче поїсть і без телевізора. Головне - не зупинятися у своєму прагненні, і тоді асоціація "перегляд телевізора - їжа", здавалося б, надійно засіла у вашому мозку, в один прекрасний день зникне без сліду.