Чим сильнішим є засіб, чим ефективніше він виводить плями, забруднення, чим сильніше піниться - тим більше штучних речовин він в собі містить. Побутова хімія, яку ми використовуємо так чи інакше контактує з нашою шкірою та дихальними шляхами. Дізнайтеся, які компоненти, що містить в собі
побутова хімія, є небезпечними для нас та яким чином можна зменшити негативний влив, користуючись при цьому корисними властивостями засобів прибирання.
Найбільш шкідливі компоненти побутових засобів:Хлор. Він міститься в незначних кількостях, але є компонентом багатьох засобів, а тому завдає вплив на організм через дихальні шляхи. Хлор є причиною розвитку атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, гіпертонії, анемії, а також може сприяти розвитку алергічних реакцій.
Аніонні ПАР - обов'язкова складова рідких миючих засобів та порошків. Їхня небезпека полягає в тому, що наприклад, при митті посуду ці компоненти ми не вимиваємо з поверхні посуду навіть після кількаразового полоскання, а ці хімічні речовини в свою чергу мають ще одну шкідливу властивість - осідати та накопичуватись в людському організмі. За своєю природою - це результати переробки нафтопродуктів і при значному накопиченню в організмі можуть призвести до розвитку алергії, зниження імунітету, вражають мозок, печінку та легені.
Фосфати - речовини використовуються для кращої здатності порошку справлятись з різного роду забрудненнями, а також пом’якшують воду. Ці речовини також затримуються в організмі людини і негативний чином впливають на кров навіть до розвитку раку, а також посилюють сухість шкіри, проникаючи через нею та слизові оболонки всередину організму.
Гідрохлорід натрію - є поширеним компонентом засобів для миття посуду, може спричинити хвoроби серцево-судинної системи, завдає шкідливого впливу на шкіру і волосся.
Нафтові дистиляти. Входять до складу поліролів і шкідливого впливу завдають зору та нервовій системі людини.
Ще серед небезпечних компонентів, на які варто звертати увагу при ознайомленні з етикеткою товару є: нітробензол, пестициди, тетрахлоретилен.
Прості рекомендації для зниження небезпеки впливу шкідливих речовин:- Чимало засобів побутової хімії можна замінити більш природними аналогами: чистячі властивості мають сода, лимонний сік, господарське мило.
- Використовуйте мінімальну кількість засобу, не більше ніж вказано на упаковці потрібного дозування.
- Зберігайте мийні засоби щільно закритими.
- Читайте етикетку, якщо вам не вдасться придбати абсолютно натурального засобу, то принаймні вибирайте той, в якому кількість шкідливих компонентів зведена до мінімуму.
- При митті посуду та інших поверхонь використовуйте гумові рукавиці.
- Ретельно ополіскуйте посуд від миючого засобу, а для прання в пральній машині використовуйте додаткове полоскання.
- Якщо не знаєте які засоби обрати, то віддавайте перевагу дитячим порошкам, кремам та іншим засобам, - вони мають більш щадний склад.