Точка проти сидячого способу життя Знаходиться навколо підборіддя. Знімає застій крові в районі статевих органів, що виникає у людей, що ведуть сидячий спосіб життя. Щоденний масаж цієї точки може служити профілактикою захворювання цих органів. Розминати несильними м'якими круговими рухами протягом 2-3 хвилин, половину часу - за годинниковою стрілкою, половину - проти, починати з "проти".
Точка печінки Ці точки знаходяться між внутрішніми краями очей і переніссям. Розминаючи їх, можна поліпшити кровообіг в області печінки. Крім того, при натисканні на ці точки знижується підвищений внутрішньоочний тиск. Розминати несильними м'якими рухами протягом 2-3 хвилин (теж за годинниковою стрілкою і проти).
Точка від прискореного серцебиття Такі точки знаходяться на передньо-верхніх поверхнях очних яблук. Дозволяють заспокоїти серцевий ритм, якщо виникло серцебиття, і знизити артеріальний тиск, якщо воно підвищено. Перед масажем треба закрити очі і "дивитися" вниз. Тиснути треба акуратно, несильно, не довше 20-30 секунд (якщо довше - можна втратити свідомість).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боротися з депресією допоможе масаж пальців: техніка виконання Точка для поліпшення дихання Знаходиться на самому кінчику носа. Дозволяє зменшити задишку, зняти спазм дихальних шляхів, заспокоїти кашель. Перш за все, місце її розташування потрібно вивчити тим, хто страждає на бронхіальну астму та хронічний бронхіт. Для масажу кінчик носа треба міцно захопити нігтями однієї руки і позжимати його таким чином 1-2 хвилини.
Точка реанімації Шукайте її біля кореня носа - там, де знаходиться прямий кут між носом і верхньою щелепою. Точка реанімації дозволяє на нетривалий час вивести людину з непритомного стану (наприклад, сильного сп'яніння, теплового удару). Моментально мобілізує життєві сили. Тиснути сильно, нігтем, кілька секунд - людина повинна прокинутися.