12:30, 22 Кві 2016 · Категорія: Народна медицина · Переглядів 2473 ·
З'явившись раптово, ячмінь здатний зіпсувати не тільки зовнішній вигляд, але і настрій. Хочеться видавити цю подобу прищика, щоб забути про нього якомога швидше. Ось тільки робити цього ні в якому разі не можна. Ячмінь вимагає дуже акуратного до себе ставлення.
Ячмінь на оці
Ячмінь є запалення в волосяному мішечку вії і цибулини сальної залози, розташованої поруч. Спочатку з'являється свербіж, поступово повіка починає припухати, з'являється біль. Пару днів потому на ячмені з'являється біла або жовтувата головка, що продовжує зростати. При цьому з неї може виділятися гній під час розтину. У тому випадку, якщо ячмінь супроводжується підвищеною температурою, і якщо це не перша поява пухлини на очах - необхідно відразу ж звертатися до лікаря.
Не обійтися без візиту до фахівця і тоді, коли ячмінь не зник через 4-5 днів, і до того ж пухлина збільшилася. Якщо з'явився ячмінь, його не можна тиснути - це може спровокувати поширення інфекції по кровоносних судинах, що загрожує менінгітом і зараженням крові. Як тільки з'явилися ознаки ячменю і невелика припухлість на повіці, потрібно скористатися мазями з антибіотиками або сульфаніламідами. Якщо є спирт або спиртовий розчин зеленки, можна дуже акуратно припекти ячмінь ними.
При підвищеній температурі антибіотики потрібно додатково приймати всередину, а не тільки використовувати в складі мазі. Також в поліклініці можна пройти УВЧ-терапію, що прискорить одужання.
Можна скористатися народними методами: розігріти сіль на сковороді, насипати її в чисту хустку або шматок тканини, після чого свого роду кульок потрібно прикласти до запаленого місця. Сіль повинна зігрівати, але ні в якому разі не обпалювати. Робити процедури можна тільки тоді, коли ячмінь ще не розкрився. Як тільки почався процес проривання, прогрів потрібно зупинити, щоб посилений теплом кровообіг не поширив запалення на велику площу. Щоб убезпечити себе від появи ячменю, потрібно дотримуватися правил гігієни, а також зміцнювати імунітет, заповнювати запаси вітамінів А, С і В. Також рекомендуються часті прогулянки на свіжому повітрі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Ніжний курячий паштет за 14 хвилин
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі