При лікуванні кашлю найголовніше успішно очистити дихальні шляхи від надлишку мокроти. Аптечні препарати звичайно знижують дратівливість і пригнічують кашльовий центр. Сухий кашель може не давати людині спокійно жити тижнями і навіть місяцями. Народні засоби на відміну від аптечних менш безпечні і дешевші, вони не надають побічних ефектів і не перевантажують систему травлення.
Починати лікування кашлю потрібно з усунення причини його виникнення. Потім визначають характер захворювання. Проводять аналізи і діагностичні заходи і тільки потім призначають лікування. Все це роблять в медичному закладі фахівці. А допомогти одужати можуть народні рецепти.
Добре допомагають лікувати кашель настої і відвари з таких лікарських рослин як материнка, мати-й-мачуха, м'ята, звіробій, ромашка, оман і корінь солодки. Треба приготувати медову суміш. Для цього знадобляться: 1 чайна ложка натурального меду, стільки ж порошку какао і вершкового масла, 2 чайні ложки горілки або 1 чайна ложка спирту.
Всі складові суміші необхідно перемішати до отримання однорідної тягучої маси. Приймати лікувальну суміш по одній чайній ложці за півгодини або 45 хвилин до їжі 3 рази протягом дня і один раз на ніч перед сном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім способів вилікувати захворювання топінамбуромПозитивні відгуки й про цибулевий відвар від сухого кашлю. Беремо 1 літр води, 2 цибулини середньої величини і 1 склянку цукру. У киплячу воду поміщаємо неочищені цибулини і цукор, томимо протягом однієї години на повільному вогні. Потім відвар проціджують, остуджують і п'ють по 0,5 склянки 4-5 разів на день.
Відмінним засобом вважається молоко, яке беруть у пропорції 500 мл, додають 1 столову ложку вершків, 1 чайну ложку меду і яєчний жовток. Молоко доводять до кипіння, трохи остуджують, додають інші інгредієнти і перемішують. Приймають це зілля в теплому вигляді по 5-6 разів на день у кількості 80-100 мл.