Будь-який сорт чаю містить понад 130(!) речовин різної складності. Як організм сприйме такий "коктейль"? Лікарі наголошують: вживання міцного чорного чаю варто обмежити чи виключити за таких ситуацій.
Висока температураПри застуді ми завжди налягаємо на гарячий чайок. Та він нагріває організм, обпікає горло, стравохід, шлунок; а така речовина, як теофілін, ще й підвищує температуру тіла(!). До того ж, чай має сечогінну властивість, а це зменшує ефективність лікарських препаратів.
Підвищена кислотність, виразка шлунка чи дванадцятипалої кишкиТой же теофілін стимулює надмірне виділення шлункового соку. А це подразнює шлунок і перешкоджає загоєнню виразок. Пам'ятайте: чай можна пити тільки свіжозаварений. Через 20 хвилин у ньому починається процес окислення ароматичних складників - ефірних олій, фенолу.
ЗакрепиЗавдяки дубильним речовинам - танінам та катехінам- чай справляє в'яжучу, закріплюючу дію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективні народні рецепти проти сухого кашлюБезсонняАлкалоїди - теобромін, теїн і кофеїн- збуджують центральну нервову систему.
ГіпертоніяПри постійному надмірному вживанні відбувається гіперстимуляція серцево-судинної системи.
Артрит, ревматизм, подаграЧай містить велику кількість пуринів, котрі зумовлюють утворення отруйної сечовини, з солей якої формуються кристали, що викликають порушення обмінних процесів у хрящовій тканині. Крім того, надмірне вживання цього напою вимиває з організму магній та кальцій, які відповідають за нормальний стан кісток.
ВагітністьКофеїн негативно діє на розвиток плода і підвищує ймовірність токсикозу. Цікаво, що жінки чутливіші до стимуляторів, а чоловіки - менш уразливі, тож уважається, що кофеїн справляє на них слабший вплив.