Які трави корисні для печінкиКвіти ромашки. Вони хороші тим, що мають сечогінну і жовчогінну дію і можуть швидко знімати спазми. Найчастіше квіти ромашки використовують при гепатиті і холециститі.
Листя м'яти. Воно відмінно покращує відтік жовчі і сприяє позбавленню від відчуття тяжкості після прийому їжі, знижує сильні процеси гниття і бродіння в кишечнику.
Трава звіробою. Ця трава добре діє на жовчні канали та печінку в цілому. Звіробій поліпшує роботу вегетативної і центральної нервової системи, усуває апатію і пригніченість, покращує сон, підвищує працездатність.
Квіти календули. Ця трава діє як дезінфікуючий, протизапальний, антисептичний засіб. Календула прекрасно прискорює в печінці обмінні процеси, поліпшує печінкову секреторну функцію.
Кукурудзяні рильця. Вони мають жовчогінну, сечогінну, протизапальну дію, добре нормалізують обмін речовин, знижують апетит.
Плоди розторопші. Ця трава очищають організм людини від шлаків, оновлює клітини печінки, покращує обмін речовин. Розторопшу застосовують при цирозі, гепатиті, жовчнокам'яній хворобі, отруєннях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисний чай: які добавки до цього напою є шкідливимиЯк заварювати трави?Щоб приготувати настоянку з м'яти, 1 ст. л. її листя залий склянкою окропу, настоюй 20 хвилин, проціди і пий вранці і ввечері по півсклянки.
Що стосується ромашки, то застосовувати її можна таким же чином, як чай з м'яти.
Якщо ти хочеш оздоровити печінку за допомогою календули, візьми 2 ст. л. її квіток і залий літром окропу, настоюй 20 хвилин, проціди і пий 3 рази в день по півсклянки.
Для приготування настою з звіробою, візьми 1 ст. л. цієї трави, залий склянкою окропу, кип'ятити 15 хвилин, настоюй 20 хвилин, проціди і пий три рази в день по півсклянки 3 рази.
Щоб заварити суміш з кукурудзяних рилець, візьми 1 ст. л. трави, залий склянку окропу, настоюй 2 години, приймай по 1 ст. л. мінімум 4 рази на день.