У травні найвищі показники у кореневищ алтеї лікарської; трави грициків, споришу, барвінку малого, чистотілу, фіалки триколірної; листя брусниці, вахти трилистної, подорожника, мучниці звичайної; квітів і листя конвалії, мати-й-мачухи; суцвіть ромашки лікарської; листя і плодів чорниці, кори дуба, крушини, калини звичайної.
Збір надземних частин трав проводять в суху погоду з 8-9 до 16-17 години. Що стосується підземних частин рослин, то збір можна здійснювати зранку на росі або в дощову погоду, тому що коріння в будь-якому випадку доведеться мити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарські трави, які знижують тискЗбору підлягають тільки ті рослини, що мають чистий і здоровий вигляд і виростають далеко від автодоріг і водойм, куди потрапляють стоки. Сушити зібрані трави треба одразу ж. Їх слід розкласти на паперових аркушах паперу тонким шаром під навісом.
Коріння помити або протерти. Якщо вони великі, то бажано нарізати їх на шматки. Після того як трави будуть висушені, помістіть їх для зберігання в окремі пакети з паперу або мішечки з бавовняної тканини.