Ранні дослідження показали, що кофеїн в каві сприяє дефекації. Але, здається, інше дослідження це спростувало.
Дані гастроентерологічного дослідження, яке було представлено на "Тижні травних захворювань 2019 року", показали, що кава стимулює руху кишечника через зміни в кишковій флорі (кишковий мікробіом) і збільшення руху кишечника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лікуємо закрепи народними засобами Щоб це підтвердити, вчені протягом трьох днів годували мишей кави з кофеїном і кава без кофеїну.
Протягом всього періоду дослідження вчені відзначали, що тонка кишка гризунів показала поліпшення скорочень незалежно від змісту кофеїну в споживаної кави. Вони стверджують, що кишковий мікробіом може також грати роль в русі їжі по кишечнику, стимульованих кави.
Щоб визначити, як кава впливає на бактерії в кишечнику піддослідних, вчені змішали щурячий кал і кави в чашці Петрі. Вони виявили, що їх об'єднання зменшило кількість бактерій. Крім того, чим більше кави в чашці Петрі (незалежно від того, чи був в напої кофеїн), тим менше мікробів було присутнє. Після триденного дослідження, вчені повідомили, що кількість бактерій в фекаліях зменшилася.
Необхідні подальші дослідження, щоб встановити, чи може кави позбавити кишечник від хороших або шкідливих бактерій. Але в той час як дослідження про вплив кави на рух кишечника тривають, це дослідження показує, що кава стимулює рух кишечника через зміни в кишковій флорі людини.