Всупереч поширеній думці, журавлинний сік не вбиває бактерії, що викликають ІСШ, він допомагає позбутися від них іншим способом. Це називається антиадгезійним властивістю, тобто здатністю перешкоджати прилипанню бактеріальних клітин до сечовивідних шляхах, що має важливе значення для їх розмноження. У дослідженні, опублікованому в журналі Natural Products, дослідники з Університету Міссісіпі і Університету Джорджії вивчили це корисна властивість журавлини і спробували визначити його джерело.
Використовуючи в якості піддослідних свиней, вони виявили, що відносно невідомий рослинний вуглевод, присутній в журавлині, відповідає за їх антиадгезійних ефекти, які можуть ефективно зупинити рецидив ІСШ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журавлина - природний антибіотикВчені вивчили вплив висушеного порошку журавлини на адгезію кишкової палички в свинячий сечі. Дорослих самок годували щодня 5 грам порошку журавлини на кілограм ваги тіла, і збирали зразки сечі за допомогою катетера.
Потім дослідники перевірили зразки на антиадгезійний активність за допомогою аналізу антігемагглютінаціі еритроцитів людини (A +) з використанням уропатогенной P-фімбрірованной E. coli. P-фимбрии представляють собою структури, які виявляються на поверхні бактеріальних клітин, які допомагають їм прикріплятися до клітин, що вистилають сечові шляхи.
Вченим вдалося виділити достатню кількість арабіноксілоглюканового олігосахариду, який має структуру, аналогічну вуглеводів, виявленим в журавлині. Попередні випробування олігосахариду, виділеного з зразків сечі, підтвердили його антиадгезійних властивості.
На підставі цих результатів дослідники прийшли до висновку, що олігосахариди, структурно пов'язані з журавлиною, відповідальні за антиадгезійних ефекти, які спостерігаються після вживання журавлини.