Спільно з колегами з США їм вдалося розкрити молекулярний механізм босвелієвої кислоти, речовини, яка відповідає за протизапальну дію ладану. Виявилося, що ключову роль відіграє фермент 5-ліпоксигеназ.
"Вже більше 40 років відомо, що цей фермент сприяє утворенню лейкотрієнів, важливою групи медіаторів запалення", - пояснює Верца.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ладан може вилікувати рак?Однак у новій роботі вченим вдалося визначити і відобразити кристалічну структуру цього ферменту за допомогою пов'язаних інгібіторів. Зображення кристалічної структури дозволяють детально вивчити фермент і його взаємодію з активними речовинами, а також розробити нові протизапальні препарати.
Верц з колегами об'єднав фермент з зилеутоном, протизапальним препаратом для лікування астми, а також з різними натуральними засобами. Вчені виявили, що натуральні засоби і зилеутон зв'язуються з активною частиною ферменту, а босвелієва кислота з іншою частиною молекули, але при цьому викликає структурні зміни в активній частині, пригнічуючи фермент.
При цьому 5-ліпоксигеназа не синтезує лейкотрієни, а виробляє протизапальні речовини. Грубо кажучи, компонент ладану перетворює запальний фермент в протизапальний. Вчені вважають, що це відкриття зможе дати нові варіанти лікування запальних захворювань.