Лікарські трави, котрі взимку врятують ваше здоров'я
12:30, 24 Чер 2024 · Категорія: Народна медицина · Переглядів 2227 ·
Дехто скаже, що це народна медицина, але ж є й чимало лікарських засобів на основі трав.
лікарські трави
Заготівлі трав на зиму — криниця вітамінних та лікарських засобів на всі випадки життя. Чебрець відмінно зігріває в холоди, покращує розумові процеси та благотворно впливає на судини. Терпкий настій звіробою допоможе впоратися з ревматизмом і нудьгою, а заразом підлікує хвору печінку.
Ефірні олії материнки корисні при застуді: вони пом'якшують біль у горлі і позбавляють кашлю. Чашка чаю з мелісою заспокоїть розтривожені нерви і подарує міцний безтурботний сон. Вас мучать часті головні болі та тиск, що скаче? Приготуйте відвар із сухого листя м'яти або додайте її до звичайного чаю. А ще м'ята налагоджує травлення та приводить організм у тонус.
Заготівля і сушіння квіток ромашки забезпечить вас лікарською сировиною від різних хвороб. Відвар з неї ефективний при спазмах шлунка, виразці та гастриті, каменях у нирках, гіпертонії, грипі, запаленні ясен. Сміливо додайте її до будь-яких косметичних засобів домашнього приготування.
Крім простих зборів, можна складати заготівлі трав для чаю. При цьому в них повинен домінувати лише один компонент із яскраво вираженим ароматом. Тому м'яту, мелісу, чебрець чи материнку має сенс розділити на різні збори. Восени та взимку обов'язково знадобиться загальнозміцнюючий збір з листя ожини, суниці, чорної смородини, чебрецю та звіробою. При застуді та грипі заваріть для домочадців лікувальний чай із ромашки, м'яти, квіток липи та ягід бузини.
А ви засушуєте трави на зиму?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен