Йод сприяє роботі мозку і підтримує імунітет. Його брак позначається на здоров’ї, у людей з йододефіцитом виникають проблеми з серцево-судинною системою, порушується емоційна стабільність, виникають м’язові болі і проявляються шкірні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Йога перед сном: основні 3 асаниПричиною виникнення дефіциту йоду є недостатня кількість надходження мікроелементу в організм і порушення його обміну, тобто швидке його виведення з організму.
Під час дефіциту йоду щитовидна залоза збільшується, щоб наповнити організм необхідною кількістю гормонів, такий стан щитовидної залози називається гіпотиреоз. Це самий виражений прояв йододефіциту. Це зниження функції щитовидної залози (слабкість, надлишок ваги, порушення психічної діяльності тощо), а також будь-яке збільшення цього органу (дифузне, вузлове, змішане).
До симптомів йододефіциту відносяться: сонливість, зниження апетиту, дратівливість, апатія, втомлюваність, млявість, забудькуватість, хандра, поганий настрій, зниження уваги, погіршення пам’яті, поява головних болів і підвищений внутрішньочерепний тиск.
Для дітей особливо небезпечна нестача йоду, це виражається у відставанні фізичного і розумового розвитку. Брак йоду у вагітних може бути причиною кретинізму у дитини, негативно позначитися на розвитку і роботі внутрішніх органів малюка, формуванні його скелету і мозку.
Нестачу йоду в організмі визначає ендокринолог, тільки він може виявити проблему дефіциту йоду за аналізом крові з вени на гормони щитовидної залози, за аналізом сечі на виділений йод, а також по УЗД щитовидної залози. Тому не варто займатися самолікуванням, а звернутися до фахівця.
Нагадуємо, раніше ми писали про
користь чорниці від кишкових захворювань.