Ми мало рухаємося, п'ємо недостатньо води, харчуємося консервами і солоним, звідси надлишок солей в організмі. Так що камені «виростають» прямо в нирках через підвищену концентрацію в сечі певних мінеральних речовин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трави і спеції які корисні для вашого здоров'яДо пори до часу ми про них не підозрюємо: поки «камінчик» лежить нерухомо, сечокам'яна хвороба може взагалі не проявлятися. Зате у разі відходження каменя по сечоводу виникає нестерпний біль - ниркова коліка. Тривалість коліки може варіювати від декількох годин до декількох днів. Біль стихає при відходженні каменю або зміні його положення в сечоводі.
Втім, не обов'язково дізнаватися про існування каменів у нирках, чекаючи нестерпного болю. Станом своїх нирок можна поцікавитися під час щорічного медогляду. Камені помітні і на рентгені, і при ультразвуковому дослідженні.
Якщо ви дбаєте про здоров'я нирок, важливо щодня випивати вдосталь чистої води, більше рухатися, раціонально харчуватися, не запускати захворювання сечостатевої сфери. Запізнилися з профілактикою? Існує консервативне (ліками), оперативне та інструментальне лікування сечокам'яної хвороби. Якому методу надати перевагу вирішити може тільки лікар, оцінюючи конкретну ситуацію.
Нагадуємо, раніше ми писали про
7 правил здорового життя.