У журналі Pharmaceutical Research опубліковані результати дослідження вчених з університету Джорджії, які виявили, що хлорогенова кислота (CGA) - хімічна сполука, яка міститься в каві - допомагає боротися з негативними наслідками ожиріння, серед яких підвищення резистентності до інсуліну і накопичення жиру в печінці, які можуть призвести до розвитку діабету і порушення роботи печінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що корисніше: чай чи водаПопередні дослідження показали, що вживання кави може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу. У новому дослідженні вдалося виявити, що корисним ефектом володіє хлорогенова кислота, яка у великих кількостях міститься не тільки в каві, але в фруктах і овочах, таких як яблука, груші, помідори і лохина.
На думку вчених, CGA є потужним антиоксидантом, який зменшує запалення, а багато захворювань, що виникають на тлі ожиріння, викликані саме хронічним запаленням. При цьому дослідники підкреслюють, що CGA не є панацеєю. Правильне харчування і регулярні фізичні вправи, як відзначають вчені, як і раніше залишаються найкращим методом боротьби з ожирінням.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Які спеції нейтралізують дію кофеїну