У складі насіння особливе місце займають лецитин (оберігає масло від окислення і надає пом'якшувальну і зволожуючу дію на шкіру) і протеїн, який оберігає шкіру від втрати еластичності.
Крім цього, насіння багате вітамінами групи B, фосфором, магнієм, кальцієм, і, звичайно ж, необхідними жирними кислотами (олеїнова, лінолева, пальмітинова та ін.)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорний шоколад продовжить ваше життяАле головна цінність це кунжутна або сезамова олія. Її можна використовувати і як замінник соняшникової для заправки салатів і приготування інших страв, а також додавати в косметичні маски, креми (входить до складу сонцезахисних кремів). З іншого боку, кунжутне масло надзвичайно корисне.
На нього варто звернути увагу тим, у кого проблеми зі згортанням крові. З його допомогою можна її вирішити - якщо й не повністю (успіх лікування залежить від «віку» недуги і глибини проблеми), то хоча б частково.
Крім того, масло корисно приймати тим, хто страждає від «незручних хвороб» - геморою і запорів. Його структура і склад відмінно справляються з їх неприємними симптомами, а від цього життя стає радіснішим.
Відмінно доглядає масло за дитячою шкірою: знімає попрілості, почервоніння і свербіж. Впорається кунжутне масло і з загоєнням дрібних порізів і ран, опіків або тріщин (на п'ятах або на руках).
Крім усього іншого, масло здатне омолоджувати і зволожувати шкіру, що особливо актуально для тих, кому трошки за 30: воно знімає напругу і набряки, розгладжує мімічні зморшки і вирівнює шкіру обличчя.
Також олія має глистогінну дією, що корисно для профілактики паразитів у дітей молодшого віку.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Риб'ячий жир проти старіння мозку