Сік стиглих плодів чорниці народні цілителі рекомендують при гастриті із зниженою кислотністю, при гепатиті, а також при проносах. Цей сік містить особливий рослинний секретин, тобто фермент, що сприяє переварюванню їжі.
У листі чорниці є органічні кислоти, вітамін С, дубильні речовини, ефірні масла. Саме тому настій з них здатний надавати антисептичну дію і здавна успішно застосовується для лікування запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, слизової оболонки рота, сечового міхура і сечокам'яної хвороби.
Ягоди чорниці багаті на пектинові речовини. Вони допомагають швидко виводити з організму токсини, солі важких металів, а також радіонукліди. Особливо корисна чорниця людям, які страждають порушенням обміну речовин, який викликає такі захворювання, як подагра, ревматизм, сечо-і жовчнокам'яна хвороба.
Унікальні цілющі властивості чорниці можуть принести полегшення діабетикам, оскільки чай з листя чагарника надає цукрознижуючу дію і може використовуватися в комплексній терапії цукрового діабету.
Порівняно недавно відкрита біологічна роль цілої групи рослинних пігментів чорниці. Виявилося, що її біофлавоноїди вибірково діють на функцію сітківки ока і сприяють виробленню білка, необхідного для адаптації зору в темряві.
Абсолютно праві ті, хто протягом сезону з'їдають по склянці чорниці в день - це воістину запорука здоров'я. Чорниця хороша в будь-якому вигляді. Але для лікування і профілактики захворювань немає нічого краще, і корисніше свіжої ягоди. Ну а на зиму ягоди можна зберегти в сушеному або замороженому вигляді.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
ТОП-5 легких страв на літо.