Дослідники стверджують, що практикуючі антисоціальну поведінку люди мають структурні відмінності в мозку, якщо порівнювати їх із звичайними людьми. В середньому, у них менша поверхня мозку і товщина кори, в порівнянні з тими, хто не проявляє антисоціальної поведінки. До такого виду поведінки відносять хуліганство, алкоголізм, наркоманію тощо. Висновки вчених з Університету Отаго зробили на основі вивчення сканів мозку 672 чоловік у віці від 45 і старше.
Дослідження передбачає, що потрібно змінити підхід в справі боротьби з антисоціальною поведінкою. А за його розвитком по скані мозку на МРТ можна спостерігати протягом усього життя людини. Вчені не знають, що викликає зміни в структурах мозку, і як це безпосередньо відбивається в поведінці. Але технології з кожним роком удосконалюються, і адресний аналіз мозку людини на високому рівні вже став можливим. Технічно, це дозволять використовувати отримані результати в майбутньому психологами і психотерапевтами, а також іншими фахівцями.
Звичайно, одного ськана мозку не буде достатньо, щоб оголосити людини підозрілим і обмежити в правах. Можливо, він всього-лише потребують додаткової уваги та спостереження, пишуть вчені в The Lancet Psychiatry.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Овочі для здоров'я дитячого мозку