СНІД - це небезпека, від якої не так просто заховатись або захиститись. Але лікарі підтверджують: смертність від цієї недуги в Україні поступово зменшується. Детальніше читайте у "Країні здоров'я".
Рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини скоротився майже у 7 разів і складає 3,6%.
В Україні у 2013 році рівень смертності від СНІДу зменшився на 10%.
За словами голови Держслужби України з питань протидії ВІЛ-інфекції та іншим соціально небезпечним захворюванням Володимира Курпіти, загалом в Україні є ВІЛ-інфікованими 0,59% дорослого населення (від 15 до 49 років).
«Не усі з них виявлені, не усі зверталися за медичною допомогою. Усього від початку реєстрації першого випадку у 1987 році в Україні було зареєстровано майже 256 тисяч позитивних тестів. З них 131 тисяча є офіційно зареєстровані і є доступними для лікарів», - сказав Курпіта.
Він підкреслив, що на сьогодні ситуація щодо ВІЛ/СНІДу в нашій країні стабілізується.
Курпіта також поінформував, що 28 липня цього року у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки».
«Oрієнтовний обсяг необхідного фінансування програми на 5 років становить 6,4 млрд грн, з них 4,8 млрд передбачається виділяти з державного бюджету України. Ця програма буде сфокусована на впровадженні профілактичних програм, зокрема й навчальних – для учнів та студентів. У рамках програми вдасться забезпечити тестуванням не менше 5% населення та забезпечити лікуванням майже 120 тисяч наших громадян, хворих на СНІД», - сказав Курпіта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі