Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Протозал

Дженом Біотек ПВТ. ЛТД. Індія


Протозал

Код: J01XD03

Протимікробні


Інструкція



Склад.



Діюча речовина: ornidazole;



1 таблетка містить орнідазолу – 500 мг;



допоміжні речовини: ядро: крохмаль кукурудзяний, повідон, тальк очищений, магнію стеарат, натрію кармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний; оболонка: гідроксипропілм етилцелюлоза, крохмаль кукурудзяний, тальк очищений, титану діоксид, полі етиленгліколь 6 000.



Лікарcька форма. Таблетки.



Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Орнідазол.



Код АТС J01X D03.



Клінічні характеристики.



Показання. Трихомоноз (сечостатевий у жінок і чоловіків), амебіаз (у т. ч. амебна дизентерія, некишкові форми амебіазу, особливо амебний абсцес печінки), лямбліоз, профілактика інфекційних після операційних ускладнень, спричинених анаеробними бактеріями (особливо при операціях на ободовій, прямій кишці та в гінекології).



Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату та інших похідних нітроімідазолу. Вагітність, годування груддю. Захворювання нервової системи, епілепсія, ураження головного мозку, розсіяний склероз



Спосіб застосування та дози. Протозал приймають внутрішньо після їди.



Трихомоніаз



Можливі схеми лікування: одноразовий прийом препарату; 5 – денний курс.



а) Схема з одноразовим прийомом препарату: 1500 мг (3 таблетки) один раз ввечері.



б) П'ятиденний курс лікування: по 500 мг (1 таблетка) 2 рази на добу (вранці та ввечері) протягом 5 днів.



Для запобігання можливості повторного зараження статевий партнер у всіх випадках повинен одержувати такий самий курс лікування.



Добова доза для дітей (з масою тіла від 20 кг) становить 25 мг/кг маси тіла і призначається в 1 прийом. Максимальна добова доза для дітей становить 500 мг (1 таблетка).



Амебіаз



Можливі схеми лікування: 3 - денний курс лікування хворих на амебну дизентерію і 5 – 10-денний курс лікування при всіх формах амебіазу.



Хворим на амебну дизентерію показаний 3 – денний курс лікування. Дорослим з масою тіла до 60 кг і дітям з масою тіла понад 35 кг – 1500 мг (3 таблетки) 1 раз на добу ввечері. Дорослим з масою тіла понад 60 кг по 1000 мг (2 таблетки) 2 рази на добу (вранці та ввечері), дітям з масою тіла до 35 кг - 40 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.



Хворим з іншими формами амебіазу при 5 – 10-денному курсі лікування дорослим призначають по 500 мг ( 1 таблетка) вранці та ввечері, дітям (з масою тіла понад 20 кг) з розрахунку 25 мг/кг маси тіла 1 раз на добу. Максимальна добова доза для дітей становить 500 мг.



Лямбліоз



Тривалість лікування становить 1 – 2 дні. Дорослим і дітям з масою тіла понад 35 кг призначають по 1500 мг (3 таблетки) 1 раз на добу (ввечері), дітям з масою тіла менше 35 кг - однократно 40 мг/кг маси тіла (доцільно приймати таблетки з інтервалом 30-45 хвилин).



Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями



При хірургічних втручаннях до операції призначають 500 – 1000 мг (1 – 2 таблетки) препарату, після операції – по 500 мг (1 таблетка) 2 рази на добу протягом 3 – 5 днів.



Побічні реакції.



Запаморочення, сплутаність свідомості, головний біль, сонливість, втомлюваність, периферичні сенсорні й змішані нейропатії, тремтіння, ригідність, судоми, порушення координації, тимчасова втрата свідомості, шлунково-кишкові розлади (нудота), печія, порушення смакових відчуттів, диспепсія, зміни печінкових функціональних проб, шкірні реакції і реакції гіпер чутливості.



Передозування. При передозуванні можливі: втрата свідомості, головний біль, запаморочення, тремтіння, судоми, диспептичні розлади. Лікування: специфічний антидот невідомий; симптоматична терапія.



Застосування в період вагітності та годування груддю. Препарат протипоказаний в період вагітності і годування груддю.



Діти. Застосовують дітям із масою тіла більше 20 кг.



Особливі заходи безпеки. Не потребує.



Особливості застосування. Слід додержуватись обережності при лікуванні пацієнтів з порушеннями кровотворення (ризик розвитку лейкопенії, нейтропенії). При перевищенні рекомендованих доз є певний ризик виникнення побічних ефектів у дітей, у хворих з ураженнями печінки, хворих, які зловживають алкоголем. На час лікування припинити годування груддю.



Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом та іншими механізмами



При застосуванні Протозалу слід утримуватись від керування автомобільним транспортом та виконання робіт, що потребують підвищеної уваги.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Протозал на відміну від метронідазолу не пригнічує ацетальдегіддегідрогеназу, не призводить до накопичення ацетальдегіду і тому не є несумісним з алкоголем (відсутня сенсибілізація організму до дії алкоголю). Протозал потенціює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що вимагає відповідної кореляції їхньої дози. Протозал подовжує міорелаксуючу дію векуронію броміду. Концентрація препарату знижується при одночасному застосуванні з індукторами мікросомальних ферментів (фенобарбітал, рифампіцин) і підвищується при одночасному застосуванні з інгібіторами мікросомальних ферментів печінки, зокрема, з блокаторами Н2-гіста мінових рецепторів (циметидин).



Фармакологічні властивості. Протипротозойний і протимікробний препарат.



Фармакодинаміка. Орнідазол – похідне імідазолу. За механізмом дії орнідазол – ДНК-тропний препарат з вибірковою активністю щодо до мікро організмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізу вати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату в мікробну клітину механізм його дії обумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікро організму і активністю відновленого нітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, спричиняють її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання. Дія Протозалу поширюється на чутливі мікро організми. Протозал також ефективний відносно Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій Bacteroides і Clostridium spp., Fusobacterium spp. та анаеробних коків.



Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко всмоктується (90%). Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 3 год. Зв’язування орнідазолу з білками становить приблизно 13%. Активна речовина дуже швидко надходить у спинномозкову рідину, інші рідини та тканини організму. Залежно від режиму дозування концентрації орнідазолу в плазмі містяться у діапазоні, оптимальному для різних показань для застосування (6 – 36 мкг/л). Коефіцієнт кумуляції після багаторазового приймання доз 500 мг або 1000 мг здоровими добровольцями через кожні 12 год дорівнює 1,5 – 2,5. Орнідазол метаболізується в печінці з утворенням, головним чином, 2-гідроксиметил- і α-гідроксиметилметаболітів. Обидва метаболіти менш активні відносно Trichomonas vaginalis і анаеробних бактерій, ніж орнідазол. Період напів виведення становить 13 год. Після одного приймання 85% дози виводиться протягом перших 5 днів, головним чином, у вигляді метаболітів, 63% виводиться з сечею і 22% з калом. 4% прийнятої дози виводиться нирками в незміненому вигляді.



Фармацевтичні характеристики.



Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білі або майже білі, круглі, двоопуклі з лінією розлому на одному боці та гладенькі – на іншому.



Термін придатності. 3 роки.



Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С.



Упаковка. По 10 таблеток у стрипі; 1 стрип у картонній коробці.



Категорія відпуску. За рецептом.



Виробник. Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.



Місцезнаходження.



504, Делфі, Хіранандані Гарденс,



Повай, Мумбаї, 400 076, Індія




Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus