Ліки від а до я -
Хвороби -
Калькулятор калорій -
Магнітні бурі -
Дієти -
Очищення організму -
Схуднення -
Молочниця
Геморой -
Лікування -
Косметологія -
Поради -
Інсульт -
Інфаркт -
Діабет -
Варикоз -
Вправи -
Covid-19
основні фізико-хімічні властивості: білого або майже білого кольору, овальної форми таблетки, вкриті плівковою оболонкою;
склад: 1 таблетка (375 мг) містить амоксициліну 250 мг у формі тригідтрату такислоти клавуланової 125 мг - у формі калієвої солі;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, гідроксипропілм етилцелюлоза, тальк очищений, титану діоксид, полі етиленгліколь-6000, етилцелюлоза (20 срs).
Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Комбінації пеніциліні в з інгібторами бета-лактамаз.
Код АТС J01C R02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Рапіклав – комбінований препарат, що складається з амоксициліну, пеніцилінового антибіотика широкого спектра антибактеріальної дії іклавуланової кислоти, необоротного інгібітора b-лактамаз, що утворює стабільні неактивні комплексні сполуки з ферментами та захищає амоксицилін від їх дії.
Амоксицилін має бактерицидну дію – він пригнічує синтез клітинної стінки в період росту мікро організму шляхом конкурентного інгібуваннятранспептидаз. Клавуланова кислота справляє лише слабку антибактеріальну дію, але необоротно зв’язує бета-лактамази, таким чином захищаючи амоксицилін відруйнування.
Рапіклав має широкий спектр активності. Він активний відносноамоксицилін-чутливих мікро організмів, а також відносно стійких бактерій, що утворюють b-лактамази, до числа яких належать такі види: грам позитивніаероби (Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcusbovis, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Listeria spp.,Enterococcus spp.); грам негативні аероби (Haemophilus influenzae,Moraxella catarrhalis, Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella spp.,Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitis, Pasteurella multocida); анаероби(Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Clostridium spp., Bacteroides spp.,Actinomyces israelii).
Фармакокінетика. Основні фармакокінетичні властивості амоксициліну таклавуланової кислоти схожі. Обидва компоненти добре абсорбуються після прийому внутрішньо; їжа не впливає на ступінь абсорбції. Максимальні концентрації у сироватці досягаються приблизно через 1 годину після прийому. Періоднапів виведення амоксициліну становить 78 хв, а клавуланової кислоти – 60 - 70хв.
Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікро організмами: інфекції верхніх відділів дихальних шляхів (синусит, тонзиліт, фарингіт); гострі та хронічні бронхіти, пневмонія; бактеріальні інфекції шкіри і м’яких тканин; інфекції сечовивідних шляхів (цистит, уретрит, пієлонефрит, сальпінгіт, ендометрит, бактеріальний вагініт, гонорея, післяпологовий сепсис, інфікований викідень); остеомієліт; сепсис.
Профілактика інфекційно-запальних ускладнень при хірургічних операція хна органах шлунково-кишковго тракту, органах тазу, на голові та шиї, серці, нирках, жовчних шляхах.
Спосіб застосування та дози. Дози встановлюють індивідуально, залежно від тяжкості захворювання і чутливості збудника, також враховують вік, масу тіла, функції нирок і печінки пацієнта.
Дорослим і дітям старше 12 років і з масою тіла більше 40 кг призначають по 1 таблетці (375 мг), 3 рази на добу. При тяжкому перебігу інфекції разова доза - 2 таблетки (375 мг), 3 рази на добу.
Дітям масою тіла менше 40 кг препарат не слід давати.
Максимальна добова доза Рапіклаву становить для дорослих 6 г, для дітей– 45 мг/кг маси тіла.
Таблетки слід приймати, запиваючи водою і не розжовуючи.
Лікування не повинно тривати більше 14 днів без консультації з лікарем.
Побічна дія. Іноді можливі такі побічні ефекти.
З боку травної системи: рідко – диспепсія, нудота, блювання, діарея, їхвираженість зменшується, якщо приймати Рапіклав під час їди; спостерігалисьокремі випадки порушення функції печінки, розвиток гепатиту, холестатичнажовтуха, дуже рідко – псевдомембранозний коліт.
Алергічні реакції: рідко - кропив’янка, набряк Квінке; дуже рідко –мультиформна еритема, анафілактичний шок, ангіо невротичний набряк, синдромСтивенса-Джонсона, ексфоліативний дерматит. Якщо виникли висипання на шкірі, прийом препарату слід припинити. У хворих з вірусними інфекціями відмічена тенденція до більш частого виникнення шкірних реакцій.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Хворіз тяжкими порушеннями функції печінки, з лімфолейкозом, з інфекційним мононуклеозом.
Передозування. Перевищення дози препарату може спричинити збудження, безсоння, інколи - судоми, запаморочення.
Лікування – симптоматичне. Рапіклав можна вивести з кровотоку шляхомгемодіалізу.
Особливості застосування. Пацієнтам з порушенням функції печінки Рапіклав призначають з обережністю; їм необхідно регулярно контролю вати функціональний стан печінки.
Пацієнтів, які мають алергію або астму, треба лікувати з обережністю, оскільки у них можуть швидше виникнути алергічні реакції на препарат.
Протягом лікування та декілька днів потому слід запобігати вживанню алкоголю.
При лікуванні Рапіклавом призначається велика кількість пиття.
Вагітність і період лактації.
Призначати препарат у період вагітності не рекомендується (особливо у І триместрі), але за винятком, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик дляплода.
Під час годування груддю пеніциліни потрапляють в грудне молоко. Томупід час лікування слід припинити годування груддю.
Немає повідомлень про те, що препарат може впливати на здатність керувати автомобілем або використовувати інші технічні засоби. Окремі випадки свідчать про небажані ефекти, за яких пацієнти через нестійкий стан (алергічні реакції, судоми) немогли брати активну участь у транспортному русі, використовувати технічні пристрої або працювати без вживання відповідних заходів перестороги.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Рапіклаву іметотрексату токсичність останнього підвищується. Одночасне застосуванняалопуринолу підвищує ризик розвитку екзантеми.
Слід уникати одночасного призначення дисульфіраму.
Подібно до інших антибіотиків аміно пеніцилінового ряду амоксицилін може послаблювати ефект пероральних контрацептивів.
Рапіклав не можна приймати разом з бета-лактам ними антибіотиками (цефалоспорини, монобактами) та бактеріостатичними антибіотиками (макроліди, тетрацикліни), які знижують ефективність препарату.
Комбінація з рифампіцином діє антагоністично.
Рапіклав можна приймати разом з хінолонами.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності –2 роки.
Кількість переглядів: |