1. Усвідомлення
Щоб побороти будь-яку проблему, її треба спочатку усвідомити. Пропустіть через себе думку про те, що ваша самооцінка занижена. Перестаньте себе за це засуджувати. Просто аналізуйте і дивіться, як ваша поведінка виглядає з боку. Відділіться від своєї поведінки. Це допоможе вам розвиватися, змінюватися і рости.
2. Норма
Ви постійно намагаєтеся відгадати, що ж таке норма? Поспішаємо вас завірити: норми як такої не існує, адже це поняття надто суб'єктивне. Краще запитайте, що важливо для вас і ваших близьких? Коли ви зрозумієте, які прийоми працюють з вашим оточенням - перестанете хвилюватися про «загальноприйняті норми» і перестанете боятися бути не такою, як потрібно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уникнути стресу за допомогою спецій3. Любов
Ви хочете бути коханою? У цій ситуації низька самооцінка не зіграє вам на руку. Адже спочатку треба полюбити себе і не боятися відкривати свій внутрішній світ оточуючим. Звичайно, ви йдете на ризик, коли пропонуєте свої почуття, адже ніхто не захищений від розриву відносин. Але варто пам'ятати, що той, хто не ризикує, той не п'є шампанського!
4. Об'єктивні почуття
Якщо ви не впевнені в собі, то і в своїх почуттях, відповідно, сумніваєтеся. А це невірно, адже почуття не можуть бути правильними чи неправильними. Вони просто є, і все. Це факт. Не можете змінити ситуацію - змініть своє ставлення до неї. Не можете змінити почуття - змініть своє відношенню до цього почуття.
5. Суб'єктивна самокритика
Якщо ви підете до психолога на групові заняття, він напевно задасть вашій групі наступну вправу. Учасники терапії сідають у коло і говорять про ті свої якості, від яких хотіли б позбутися. А інші люди говорять, які якості з тих, які учасники умовно викинули, хотіли б забрати собі. Ця вправа допомагає зрозуміти, що у вас немає непотрібних якостей. Якщо ви приймаєте себе такою, якою ви є, у вас з'являється більше шансів і можливостей розвивати свій потенціал.