На допомогу в боротьбі з лінню прийшли американські психологи, які зуміли спростувати існування ліні як такої. Однак, що тоді заважає нам встати з дивана і зайнятися справою? Як виявилося, вся справа в нейронах мозку, які працюють за певними, виробленим роками шаблонами. А якщо лінь — це шаблони, тобто звички, то звички можна змінювати.
Наприклад, звикли ви на роботі через кожну годину з'їдати цукерку, мозок запам'ятав це і класифікував як рутинну, необхідну для вашого існування дію. А що станеться, якщо ви спробуєте цукерку замінити яблуком? Мозок почне активно пручатися й з дивовижним завзяттям відмовиться виробляти нову звичку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП 5 заповідей справжньої жінкиТаку ж реакцію мозку можна спостерігати і при спробах витягти себе на тренування після роботи. Наш мозок почне пручатися і посилати сигнали протесту, які ми і приймаємо за лінь. В дійсності, це примхливі нейрони, яким простіше використовувати старий перевірений шаблон, ніж створювати новий.
Все це говорить про те, що якщо ви дійсно хочете щось змінити у своєму житті і виробити нові звички, потрібно буде поборотися з власним мозком. Вчені відзначили, що на створення і вироблення нової звички йде приблизно 21 день. Саме такий термін необхідний нашому мозку, щоб відмовитися від старого методу і піти новою дорогою.