Перестаньте звинувачувати себе у своєму пригніченому стані. Депресія - це така же фізична недуга, як, наприклад, діабет. Намагаючись бути сильнішими і контролювати власний настрій, ви зможете з успіхом її побороти.
Говоріть з близькими або друзями про свою депресію. Це набагато краще, ніж замкнутися і тримати все в собі. Навіть якщо оточуючі не зовсім зрозуміють причину вашого стану, їх підтримка і добре слово можуть надати неоціненну допомогу. До того ж, у період депресії вам потрібне спілкування, а не ізоляція від світу.
Займіться спортом. Коли у вас депресія, спортивні заняття, прогулянки, походи несподівано для вас дадуть приголомшливий результат. Дослідження показали, що 30 хвилин тренувань покращують настрій на наступні 12 годин.
Слідкуйте за своїм здоров'ям. Депресія може призвести до того, що ви "запустите" здоров'я, а це, у свою чергу, підсилить депресивний стан.
Для людей, схильних до депресії, важливо дотримуватися розпорядок дня. Якими б не були ваші справи, кожен день робіть їх в один і той же час.
Правильно харчуйтеся. При депресії потрібно їсти більше круп, овочів, фруктів, риби. Вуглеводи і їжа, що містить вітамін D, підвищує в організмі рівень "гормону щастя" - серотоніну.
Не вживайте алкоголь і наркотики! Від цього стан може тільки погіршитися. Якщо ви приймаєте антидепресанти, вони не сумісні з алкоголем і наркотиками, що змінюють хімічний склад мозку. Можна дозволити собі лише один келих вина.
Намагайтеся добре висипатися. Депресія і недосипання - взаємопов'язані. Безсоння часто є одним із симптомів депресії. А недостатній сон погіршує настрій і ніяк не допомагає боротися з депресією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масаж пальців рук, який допомагає від депресіїНе беріть на себе занадто багато. Часті стреси і "завали" на роботі - відкрита дорога до депресії. Якщо ви хочете протистояти їй, намагайтеся не перевантажувати себе. Перебуваючи в стані, близькому до депресії, не "вичавлювати" з себе всі соки. Працюйте не в повну силу, і якщо відчуваєте, що не справляєтеся з роботою, краще зробіть перерву або візьміть пару вихідних, а ще краще - відпустку.
Серед рослинних препаратів для лікування депресій можна приймати "Деприм" і "Геларіум гіперікум" - препарати звіробою. "Рятівник", крім звіробою, містить валеріану, м'яту, хміль, глід і вітамін В6. Ці ліки зменшують почуття тривоги, страху, напруги і психічного виснаження.
"Левандін" - на основі пустирника і глоду має заспокійливу дію, покращує сон і зміцнює нервову і серцево-судинну системи.