Робіть список покупокНавчіться планувати абсолютно всі ваші витрати. Розписуйте витрати, які пов'язані не тільки з покупками, але і всі можливі витрати. Подумайте, чи все вам по-справжньому потрібно. Плануючи купівлю інгредієнтів блюда, візьміть до уваги, чи все потрібно купувати, або в холодильнику залишилися продукти, які добре було б використовувати. Знайдіть рецепти, в яких ви зможете ці компоненти застосовувати, щоб не викидати їх у сміття.
Обмежте рахункиВи поняття не маєте, скільки валюти витрачаєте протягом життя через неправильне використання джерел енергії. Якщо ви не використовуєте тривалий час які-небудь прилади, то слід їх відключати. Кип'ятіть воду в такій кількості, яка дійсно необхідно. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі, і встановіть регулятори яскравості, тому що не завжди потрібно так яскраво висвітлювати всю квартиру.
Робіть менше візитів в магазинПам'ятайте, що кожен похід в магазин, це попадання в пастку маркетингових рішень, і спокуса купити кілька непотрібних речей досить великий. Робіть великі покупки раз на тиждень, в недорогих супермаркетах, де можна отримати дисконтну карту. Та й необхідність щоденних походів в магазин загрожує вам не тільки збільшенням витрат, а й додаткової тратою часу. Цілодобові магазинчики в спальних районах, як правило, відрізняються більш високими цінами на такі ж продукти і товари, які можна придбати в супермаркеті за меншу суму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 способів продовжити життя своєї косметикиЕкономте на оренді житлаРаніше будували великі будинки, з декількома поверхами, в яких проживало багато людей і навіть поколінь. Сьогодні вже не актуальні подібні практики, тому що молоді подружні пари воліють жити в своєму житлі, без супроводу батьків або бабусь і дідусів. Тому, більшість молодих сімейних пар, які ще не встигли обзавестися власним житлом, орендують квартири. На сучасному ринку нерухомості ситуація не надто позитивна - немає факторів, які б регулювали ціни на оренду. Тому, часто вартість оренди житла - це сума, яку "висмоктали з пальця", і завжди можна знайти за цю ж ціну щось краще.
Не тримайте всі гроші в готівціНе варто всі свої фінанси переводити в готівку- це велика спокуса витратити більше. Розпланувавши свої витрати, залиште певну суму, а решту коштів покладіть на накопичувальний рахунок. По-перше, навіть якщо деяка частина грошей буде на дебетової картки, ви не скрізь зможете витратити їх.
Використовуйте бібліотекиКожен фанат паперових книг розуміє, скільки грошей іде на покупку книги. Спокуса придбати новенький томик є дуже великим і часом важко від цього утриматися. На жаль, дійсно хороші книги, коштують дуже дорого, і їх покупка є відчутним ударом для сімейного бюджету. Якщо ви знаєте, що книга, яку ви збираєтеся купити, після прочитання осяде на полиці, може краще буде її взяти з бібліотеки або позичити в друзів, обмінявши на неї якусь зі своєї колекції?