1. Ви не критикуєте другу половинку. Замість того, щоб критикувати і тим самим ображати свою другу половинку, ви скаржитеся на те, що вам не подобається, говорите про це в спокійному тоні, тому що ви поважаєте свою кохану людину і його почуття. Замість того, щоб звинуватити чоловіка в ліні, грубості, відсутності відповідальності, краще сказати: "Мені неприємна ситуація, що склалася". Глузування або якісь образливі підколи - це тактика з області знущань, і їм немає місця в здорових відносинах дорослих людей. Так, у вас можуть бути розбіжності і суперечки, але ви ніколи не опускаетесь до образ.
2. Ви готові взяти провину на себе. Коли ви посварилися або не змогли досягти розуміння у вирішенні питання зі своєю другою половинкою, ви готові взяти на себе провину, тому що усвідомлюєте, що в конфлікті завжди винні обидві людини. І ви вважаєте за краще перебувати в світі зі своєю другою половинкою, насолоджуватися спілкуванням з нею, а не дутися і ображатися через всякі дрібниці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 правил сімейного благополуччя3. Ви спілкуєтеся. Найчастіше чоловікам властиво замикання в собі після конфлікту. У жінок же дещо інша природа - у них є потреба висловитися, обумовити те, що їм не подобалося. У таких випадках варто піти на компроміс - наприклад, дати час коханому відпочити від конфлікту, і самій охолонути, перестати нервувати. А після цього вже без зайвих емоцій поговорити про те, як вирішити спірне питання.
4. Ви говорите з коханою людиною ласкаво і доброзичливо. Ваш тон в спілкуванні з об'єктом любові такий, що ви не спілкувалися б так з колегою на роботі або незнайомою людиною. Якщо ви починаєте говорити з презирством, звинуваченням, образами, критикою, то ваша друга половинка автоматично займає позицію оборони, і конструктивного діалогу в цій ситуації просто не відбудеться. Основою проблеми в даній ситуації є ваша думка, що партнер по якоїсь причини знаходиться не на одному рівні з вами, а на порядок нижче. Коли ви усвідомлюєте, що людина вам рівня, ви починаєте спілкуватися з ним так, як хотіли б, щоб людина зверталася до вас.
5. Ви не прагнете ткнути іншій людині, наскільки сильно він помилявся. Коли ви вирішуєте поговорити про якусь проблему зі своєю другою половинкою, ви говорите про те, що у вас є проблема, яку потрібно вирішити. "Давай ми з цим розберемося" - правильна фраза. А ось спроби розібратися в тому, хто в цій ситуації правий, а хто винен - це не кращий варіант.