Було б здорово прийти в магазин, де продаються чоловіки. Придивитися, помацати, перевірити, як працює той чи інший екземпляр. Зіставити свої бажання з його можливостями, і зробити вибір. Але магазину такого немає, і вибір партнера часто зводиться тільки до почуттів. Може, тому ми часто помиляємося?
Вибудувати гармонійні відносини можна тільки з "правильним" партнером. Можна довго і нудно битися, як риба об лід, намагаючись створити ідеальну сім'ю. Але якщо кохання вже немає, або не було з самого початку, або була тільки пристрасть, то навряд чи у вас щось вийде. Копітка робота над відносинами - не найважливіше для щасливого союзу. Куди важливіше правильно обраний партнер.
Ілюзія щастя
Шлюби бувають двох типів: з розрахунку і по любові. Перші не обов'язково передбачають матеріальні перспективи. Хоча, якщо обох партнерів влаштовує ситуація, де кожен сам по собі, але на папері - разом, то такий шлюб може проіснувати дуже довго. Питання в тому, чи можна назвати такий союз сім'єю?
У другому випадку, коли на перше місце виходять тільки почуття, взагалі можна наламати дров. Пристрасть, захоплення, ігнорування тривожних дзвіночків, бажання змінити партнера, - все це в майбутньому вилізе боком. Можна буде спробувати зберегти сім'ю, адже стільки прожито разом, стільки пережито, але дійсно міцних відносин, коли і в горі, і в радості, ви вже не доб'єтеся. А все тому, що спочатку поставили не на того партнера. Ігнорували здоровий розум і довірилися тільки почуттям.
Тестуємо претендентів
Є поширена думка, що якщо пожити разом якийсь час до шлюбу, то в майбутньому можна убезпечити себе від розриву відносин. Це не так. Звичайно, деякі нюанси в поведінці партнера можна буде розгледіти, але не факт, що з часом не з'являться нові. Важливіше визначитися, причому обом партнерам, чи згодні ви йди на компроміси, миритися з усіма тарганами в голові свого коханого, чи хочете ви це взагалі робити.
Письменниця Агата Крісті в своїй автобіографії давала молодим дівчатам пораду, як зрозуміти, виходити заміж за шанувальника чи ні. Вона пропонує подивитися на нього, коли він хворіє. Якщо його кашель і нежить викликають розчулення - можна спробувати, якщо ні - він не ваш чоловік.
Ще одна порада: потрібно дивитися не на те, як він ставиться до тебе, а як ставиться до інших. Це помилка думати, що ви для нього особлива. Так, перший час, звичайно особлива. Але потім він проявить себе. Саме з цієї ж причини нерозумно сподіватися, що людина зрадить своїм звичкам заради вас. Тобто, вчинкам вірити можна. Але обіцянкам - ні. Всі клятви на тему "кину пити", "більше не будемо сваритися", "я ніколи більше не залізу в твій телефон" забуваються дуже швидко, тоді як побутові негаразди залишаються. Проблема все одно вилізе назовні, питання тільки в часі.