Сором'язливі натури часто страждають даремно, зате ті, хто звик висловлювати свої думки голосно і впевнено, мають набагато більше шансів досягти мети. Розбираємося, в яких випадках вибачень не ввічливість, а ознака слабкості.
Не варто вибачатись
Коли ви висловлюєте свою думку
Позбавтеся від звички починати фразу зі слів "Прошу вибачення, але мені здається ..." - переходите відразу до справи. Навіть якщо ідея, озвучена вами, ризикує комусь не сподобатися, ви не повинні вибачатися за те, що думаєте інакше.
Коли ви праві
Психологи попереджають: просячи вибачення без приводу, на автоматі, ви ставите себе в емоційно вразливе становище перед співрозмовником. Так що, повертаючи покупку в магазині, твердо скажіть: "Я хочу повернути цю річ, тому що вона мені не підійшла". І ніяких "вибачте, але" - ви ні в чому не винні.
Коли вам потрібна допомога
Допомагати один одному - нормально, тому не вибачайтеся навіть з ввічливості, інакше людина може сприйняти ваше прохання як щось, що доставляє йому незручність. Ніяких варіацій прелюдії "Вибачте, що я до вас звертаюся". Фрази "Не могли б ви мені допомогти з тим-то і тим-то" цілком достатньо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини