За такими людьми йдуть мільйони, хоча вони можуть бути не геніями і не винаходити космічні шатли. В чому причина? В харизмі! Вона є у кожного, головне - розвинути її! Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
1. Робіть так, щоб ваші співрозмовники відчували себе найрозумнішими і найцікавішими людьми.
2. Поводьтеся так, щоб люди під час розмови відчували, що ви не думаєте ні про що інше:
- Потрібно знизити інтонацію до кінця речення.
- Кивайте.
- Робіть паузу тривалістю 2 секунди, перш ніж відповісти на репліку.
3. Думайте про приємне, щоб щиро посміхатися.
Мозок часом не помічає різниці між реальністю і фантазіями, тому коли ви думаєте про щось приємне, ви реагуєте на це позитивно, а ваша усмішка виглядає щирою. Люди "читають" по обличчю всього за 17 мілісекунд, так що будь-який найменший прояв негативу буде легко помічено. Нещиру посмішку люди відчувають підсвідомо.
4. Коли ви вітаєте когось, встаньте з крісла, щоб опинитися з ним приблизно одного зросту, а потискуючи руку, вийміть свою іншу руку з кишені.
5. Будьте чудовим слухачем: робіть паузи і задавайте питання.
Джон Кеннеді був чудовим слухачем. Його співрозмовники вважали, що він "з ними" цілком і повністю. Зазвичай, коли ми слухаємо, ми чекаємо закінчення репліки співрозмовника, щоб заговорити самим. Щоб показати, що ви уважно слухаєте, задавайте питання.
6. Ретельно вибирайте місце за столом
Вибір місця може сильно вплинути на результат переговорів. Коли люди сидять один навпроти одного, а стіл як би розділяє їх, вони частіше сперечаються, говорять уривчасто, використовують короткі речення. Якщо ви спочатку хочете уникнути конфронтації, сідайте поруч зі співрозмовником або під прямим кутом до нього.
7. Зберігайте людяність
Щоб стати лідером, не обов'язково володіти фізичною силою. Потрібно демонструвати сильні сторони особистості - інтелект або доброту. Коли ви досягнете деякого рівня влади, ваша харизма виросте, але не можна забувати про людяність.
8. Перемогти "синдром самозванця".
У 1978 вчені університету штату Джорджія з'ясували, що від так званого "синдрому самозванця" страждають приблизно 70% людей. Він породжує невпевненість у собі - ви ніби чекаєте, що вас викриють. Це вкрай негативно впливає на харизму.
9. Заздалегідь готуйтеся до великих подій.
Ви ніколи не пробіжите марафон без тренування і не виступите з промовою, заздалегідь не репетируючи. Також ви не зможете відчути себе сильним і впевненим у собі за помахом чарівної палички. Потрібно проводити "підготовчу" роботу.
Якщо біг вас розслабляє, знайдіть час, щоб побігати. Або просто послухайте гарну музику перед важливою зустріччю. Переконайтеся, що у списку відтворення є пісні, які вам подобаються і надають впевненості.