1. Стрес. Іноді звичайний стрес в повсякденному житті, такої як неприємності в школі або на роботі, може викликати кошмари. Великі зміни в житті, смерть коханої людини або переїзд далеко від будинку можуть дати той же ефект.
2. Травма. Нічні кошмари - звичайне явище після аварій, нещасних випадків та інших травмуючих подій. Кошмари в цьому випадку можуть бути проявом посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
3. Страшні книги і фільми. Читання страшних книжок, перегляд фільмів та відеоігри, особливо перед сном - одна з найчастіших причин кошмарів, особливо у вразливих людей.
4. Прийом їжі перед сном. Якщо людина їсть перед сном, це стимулює травлення і метаболізм, що в підсумку активізує роботу мозку. Результатом можуть стати кошмари.
5. Захворювання. Якщо людина хвора, то підвищується ризик порушень сну, в тому числі нічних кошмарів. Особливо це стосується захворювань, які супроводжуються лихоманкою.
6. Лікарські препарати. Деякі медикаменти, включаючи антидепресанти, анальгетики, барбітурати, бета-блокатори, засоби проти паркінсонізму, можуть викликати кошмари.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -ТОП 4 проблеми на шкірі, які свідчать про серйозні хвороби