Всі ці люди були учасниками національних обстежень психічного здоров'я, що проводилися в Англії.
Виявлена ще одна негативна сторона самотності - воно наділяє людей підвищеною схильністю до розвитку психічних захворювань.
У самотніх людей підвищений ризик розвитку психічних захворювань, про це заявили французькі вчені з Університету Версаля в Сен-Квентін-ан-Івелін. На користь такої думки фахівців свідчать результати аналітичної роботи: дослідниками були перевірені дані 20,5 тисяч осіб у віці від 16 до 64 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самотність пов'язана з генетикоюВ рамках цих проектів збиралися відомості про вагу і ріст людей, а також про наявність чи відсутність у них алкогольної або наркотичної залежності. Крім того, дослідників цікавило, наскільки щільними і великими є соціальні контакти респондентів.
Вивчивши весь масив даних, фахівці констатували: схильність до психічних розладів частіше зустрічається у людей, які живуть одні.
"У всі роки, люди різного віку, у чоловіків і у жінок спостерігалася позитивна кореляція між самотнім життям і розвитком психічних розладів. У різних підгрупах самотність збільшувала ризик розвитку психічних захворювань в 1,39-2,43 рази", - конкретизували фахівці.
Вони нагадали, що якість життя людини пов'язана з її психічним станом незалежно від віку і статі. Звіт про роботу вчених опублікував журнал PLoS ONE.