Видання Popular Science пише про дослідження вчених з Університету Британської Колумбії, які проаналізували низку наукових робіт, присвячених психічному здоров'ю людей, що проживають в містах. Фахівці відзначають, що ще в 1930-х роках була виявлена похмура тенденція: соціологи виявили, що люди, які народжувалися в міських кварталах з щільною забудовою, частіше хворіли шизофренією. Вчені констатують, що з тих пір підвищена схильність до психічних захворювань у жителів густонаселених міст підтверджувалася не раз.
Поки дослідники не можуть сказати, що конкретно робить жителів міст схильними до розвитку психічних розладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи страждає від гаджетів психіка дитини ?"Ми отримали дані, які свідчать, що важкі метали, деякі хімічні речовини в міському повітрі і перманентно високий рівень шуму сприяють розвитку депресії. Крім того, погана якість повітря здатна впливати на розвиток тривожного розладу, параної і слухових галюцинацій", - повідомили автори роботи.
Відповідно до їхніх гіпотез, забруднювачі, які видихають городяни з повітря, здатні пошкоджувати нейрони, змінювати концентрацію нейромедіаторів (зокрема, серотоніну), а також сприяти запалення мозку.
Також вчені виділяють соціальні фактори, які на їхню думку вносять свою лепту в високу статистику психічних хвороб у городян. Такими вони вважають самотність, якому люди у великих містах схильні в великій мірі через побоювання, пов'язаних з безпекою, а також стрес від життя в постійно вируючому багатолюдному співтоваристві.