Найчастіше до панічних атак схильні люди у віці з 25 до 45 років.
Панічна атака
Але жертвою панічної атаки може стати людина будь-якого віку.
Панічна атака — це крайній ступінь збудження вегетативної нервової системи з активацією симпатики та гіпофіз-гіпоталамус-надниркової осі з викидом адреналіну.
Оскільки вегетативна нервова система впливає на всі органи, симптоми панічної атаки можуть включати дуже широкий спектр розладів і зачіпати буквально всі органи.
Найбільш поширеними ознаками панічної атаки вважають: відчуття тривоги, неконтрольовану паніку, відчуття ніби людина задихається. Досить часто при панічній атаці спостерігається прискорене серцебиття та підвищений тиск, пітливість.
Іноді людину опановує страх, виникають хвилі жару чи навпаки, холоду.
При цьому зазначається, що у разі нападу панічної атаки жінки схильні відчувати емоційні симптоми, а чоловіки — тілесні.
Спровокувати панічну атаку може сильний стрес чи перевантаженість негативними думками. Тут потрібна допомога психолога чи психотерапевта.
Але часто викликати панічну атаку може інтоксикація (наприклад, аміаком і білірубіном). Фактором ризику є гостра нестача в організмі таких мінералів, як магній, залізо, вітамін В.
Щоб не стати жертвою панічних атак, невролог рекомендує всім вчитися правильно та екологічно проживати весь спектр своїх емоцій, насамперед негативних. Вчитися висловлювати їх, а не ковтати та пригнічувати в собі.
Рано чи пізно вантаж пригнічених негативних емоцій все одно вирветься назовні. Чи то у вигляді панічної атаки, чи у вигляді інших проблем зі здоров'ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки