Інколи нам здається, що ми вже просто "не вивозимо". Що робити, коли втома стала хронічною?
хронічна втома
1. Висипайтеся. Лягати спати і прокидатися потрібно одночасно, навіть у вихідні. У спальні має бути тихо, свіжо та темно.
2. Робіть фізичні вправи. Навіть звичайна ранкова гімнастика допоможе підбадьоритися та покращити настрій. Якщо ваш робочий день проходить за робочим столом і фізичне навантаження практично відсутнє, робіть щогодини невелику перерву, пройдіться, підніміться сходами, провітріть кабінет.
3. Дотримуйтесь правильного харчування. Обмежте вживання цукру та солі, відмовтеся від перекушування, включіть у свій раціон більше овочів та фруктів. Відмовтеся від алкоголю, він лише маскує симптоми, тим самим погіршуючи самопочуття.
4. Слухайте улюблену музику. Дорогою додому, під час виконання домашніх справ, вона допоможе вам відволіктися, перезавантажити голову.
5. Навчіться говорити «ні». Не потрібно звалювати на свої плечі все, навчитеся делегувати та відмовлятися від справ, які ви і не повинні виконувати.
6. Змийте з себе втому. Прийшовши з роботи, прийміть душ, змийте всю негативну енергію і перебудуйтеся на режим - «Я -вдома». Роботу залиште на роботі.
7. Зверніться до лікаря. Якщо ви відчуваєте, що самі не можете впоратися і такий стан триває вже тривалий час, зверніться за допомогою до фахівців. Пройдіть основні клінічні дослідження, виключіть можливі за такого стану захворювання, відвідайте психолога чи психотерапевта. Не дайте собі впасти в депресію, вона іноді дуже ретельно ховається за хронічною втомою.
Краще вчасно зупинити цей синдром, бо потім "вилізти" буде дуже важко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини