Сімейний психолог запропонувала підліткам віком від 12 до 18 років добровільно провести 8 годин наодинці з самим собою, позбавивши їх можливості користуватися будь-якими засобами комунікації: мобільним телефоном, комп’ютером, планшетом, радіо, телевізором, CD-програвачем. Зате дозволявся цілий ряд класичних занять наодинці з собою: писати, читати, грати на музичних інструментах, малювати, співати, гуляти, займатися рукоділлям тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради для того аби стати успішною людиноюТож, за правилами проведення експерименту, діти повинні були прийти наступного дня і розповісти, як пройшло випробування на самотність. Крім того, під час експерименту їм дозволялося описувати свій стан, дії і думки. У разі надмірного занепокоєння, дискомфорту або напруги психолог рекомендувала негайно припинити експеримент, записати час і причину його припинення.
З 68-ми учасників до кінця експеримент довели тільки лише троє - одна дівчинка і два хлопчики. У трьох виникли суїцидальні думки. П’ятеро зазнали гострої «панічної атаки». У 27-ми спостерігалися прямі вегетативні симптоми - нудота, пітливість, запаморочення, припливи жару, біль у животі, відчуття «ворушіння» волосся на голові і т.п. Практично кожен підліток відчув страх та занепокоєння.
Новизна ситуації, інтерес і радість від зустрічі з собою зникла практично у всіх підлітків уже на другій-третій годині експерименту. Тільки десять чоловік з тих, хто перервав експеримент, відчули занепокоєння через три (і більше) годин самотності.
Отримавши ці результати, сімейний психолог прийшла до невтішних висновків. Таке підтвердження гіпотези про гаджет-залежність підлітків яскраво відобразило характерні симптоми сучасного світу.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
Читання книг збереже вашу пам'ять.
Приєднуйтесь до нашого
опитування у мережі "Чи витримали б ви 8 годин без гаджетів?"