Експерти довели, що задоволеність життям і відчуття щастя безпосередньо залежать від матеріального благополуччя людини, яке в свою чергу пов'язано з економічним становищем в країні, де він проживає
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психологічні прийоми, які полегшать вам життяНа основі опитування, проведеного в 160 країнах світу, дослідниками були складені «графіки щастя» людей, що живуть там. З'ясувалося, що вони істотно відрізняються один від одного.
Наприклад, психологи встановили, що в країнах Західної Європи та США траєкторія задоволеності життям носить U-подібний характер, де точка мінімуму припадає на середній вік людей. Тобто жителі похилого віку в цих країнах мають можливості насолоджуватися більшими задоволеннями в житті, ніж у віці, коли на першому плані стоять кар'єра і робота, пояснюють автори роботи. Таким чином, в цілому в кінці свого життя люди в цих країнах все-таки досить щасливі, незважаючи на вікове ослаблення організму і здоров'я.
Водночас у країнах з економікою, що розвивається, зокрема, в країнах колишнього СРСР рівень щастя досягає свого мінімуму саме в похилому віці. Таку тенденцію фахівці пояснюють тим, що люди похилого віку в цих країнах є найменш захищеною категорією населення, мають дуже низький дохід через невеликі пенсії і ледве можуть звести кінці з кінцями.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
чим шкодить поганий настрій.